Idź do treści strony
OBO
09.10.2017 11:06

Głosowanie do OBO zakończone

Głosowanie do OBO zakończone

Olsztynianie już zdecydowali, teraz czas na liczenie głosów. Jeszcze w tym miesiącu przekonamy się, które projekty przypadły mieszkańcom do gustu. 

- Nie znamy jeszcze wyników - mówi dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. -  Jednak już teraz serdecznie gratulujemy olsztynianom, zarówno tym, którzy oddali swój głos jak i pomysłodawcom. Śmiało możemy mówić o dużym zainteresowaniu tegorocznym budżetem partycypacyjnym. Świadczy o tym liczba oddanych głosów, tych internetowych jak i tych wrzucanych do urn.

Głosowanie rozpoczęło się pod koniec września i prowadzone było dwutorowo. Wybrany projekt można było wskazać internetowo albo tradycyjnie - na specjalnie przygotowanej karcie. Tegoroczne głosowanie pokazało, że pierwszy sposób zyskuje coraz więcej sympatyków. Przez początkowe dwa dni, online zagłosowało ok. 3,5 tys. olsztynian, a najwięcej głosów internetowych wpływało w trakcie weekendów. Nie brakowało również zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Całe stosy kart, które spłynęły z 45 punktów, jakie utworzone zostały na terenie Olsztyna, trzeba teraz wpisać do systemu i policzyć. Oznacza to, że na wyniki musimy trochę poczekać. Decyzję olsztynian poznamy 24 października.

W V edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego wybieraliśmy spośród 103 projektów osiedlowych i 33 zintegrowanych.

<- Wstecz do: Lista
Pogoda
Pochmurnie -1°C
Częściowe zachmurzenie -1°C