Idź do treści strony
OBO
24.09.2018 15:26

Głosowanie w OBO zakończone!

Głosowanie OBO

Stało się, olsztynianie zdecydowali, jakie projekty będą realizowane w następnym roku. Wyniki głosowania w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim poznamy za niecały miesiąc.

Przez ostatnie dwa tygodnie olsztynianie wskazywali te propozycje, które najbardziej przypadły im do gustu albo uważają je za najbardziej niezbędne. Można było zagłosować za pośrednictwem Internetu (w ten sposób wpłynęło ok. 15 tys. głosów), ale także np. w jednym z niemal 50 punktów wrzucić do urny wypełnioną kartę do głosowania.

- Bez wątpienia zwycięzcami są wszyscy, którzy przygotowali projekty oraz wzięli udział w głosowaniu - przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Teraz czas na podliczenie wszystkich głosów i wówczas będziemy wiedzieć, które propozycje cieszyły się największą popularnością.

Mieszkańcy stolicy regionu wybierali spośród 111 projektów. Pomysłodawcy zgłosili 29 zadań zintegrowanych, obejmujących swym zakresem ponadosiedlową tematykę, zaś pozostałe to zadania dotyczące najbliższego otoczenia. Łącznie na realizację tych, które zgromadziły największą liczbę głosów jest 3,73 mln złotych.

- W 2019 roku zrealizowane zostaną minimum 23 projekty osiedlowe oraz 4 projekty zintegrowane - przypomina dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska.

Wyniki głosowania w VI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego poznamy 22 października.

[strona OBO]

<- Wstecz do: Lista
Pogoda
Czyste niebo 13°C
Pogodnie 19°C