Idź do treści strony
OBO
23.06.2023 12:11

Głosowanie zakończone

Otwieramy urny i wprowadzamy głosy do systemu głosowania glosujobo.olsztyn.eu. Każda wrzucona do charakterystycznej, obowej urny, karta do głosowania zostanie wprowadzona do systemu. W ten sposób wszystkie oddane na projekty głosy zostaną przeliczone na punkty, które wskażą zwycięzców - informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

19 czerwca 2023 r. o północy zakończyło się głosowanie w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim OBO 2024. Mieszkańcy Olsztyna głosowali elektronicznie i tradycyjnie za pomocą kart do głosowania. Każda złożona do urny karta jest wprowadzana do systemu i przeliczana na punkty. Urny do głosowania znajdowały się w różnych punktach miasta. Każda urna była zaplombowana i zamknięta na klucz. Teraz trwa wprowadzanie "papierowych" głosów.

Zgodnie z harmonogramem OBO ogłoszenie wyników i przedstawienie zwycięskich projektów zaplanowano na 12 lipca 2023 r. Do tego czasu Zespół Koordynujące zbierze się jeszcze raz i ustali wyniki, które zostaną przedstawione na konferencji prasowej. Wyniki będą dostępne także na stronach:
* glosujobo.olsztyn.eu
* obo.olsztyn.eu
* olsztyn.eu
* oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Przypomnijmy, że każdy Mieszkaniec Olsztyna miał do dyspozycji aż 6 głosów (12 punktów) w dwóch kategoriach projektów: miejskie i osiedlowe. Głosowanie zostało wydłużone o jeden dzień, ze względu na krótkotrwałą przerwę w dostępie do systemu głosowania.

Śledź naszą stronę na Fejsbuku.

Powróć do archiwum
Pogoda