Idź do treści strony
OBO
11.08.2020 16:34

Koniec składania projektów do OBO

Zakończyło się przyjmowanie pomysłów mieszkańców stolicy regionu do najnowszej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Ostateczną listę zadań, na które będzie można głosować, poznamy 30 września.

Ponad 150 projektów przygotowali olsztynianie w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim 2021. Teraz zgłoszone propozycje czekają na sprawdzenie pod względem formalnym oraz merytorycznym.

Dopuszczone do głosowania zadania będą podzielone na projekty miejskie oraz osiedlowe. Dodatkowo w każdej kategorii będą wydzielone propozycje twarde, czyli inwestycyjne, oraz miękkie, czyli społeczne - np. koncerty, wystawy, imprezy sportowe.

- Złożone projekty są zróżnicowane i ciekawe - mówi dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna, Aneta Szpaderska. - Wnioskodawcy w większości skorzystali z platformy glosujobo.olsztyn.eu i możliwości zrealizowania wszystkich formalności online.

Głosowanie w tej edycji OBO zacznie się 1 października i potrwa do 16 października.

- Olsztyński Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu miasta - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnego osiedla, ale i całego miasta.

Na zwycięskie zadania VIII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego zarezerwowano ponad 6,5 mln złotych. Projekty zostaną zrealizowane w następnym roku.

Powróć do archiwum
Pogoda
Czyste niebo -16°C
Częściowe zachmurzenie -13°C