Idź do treści strony
OBO
01.03.2019 10:41

Konsultacje ws. OBO

Logo OBO

Rozpoczynamy konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy do udziału!

Celem konsultacji społecznych jest wspólne wypracowanie rekomendacji oraz projektu uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Już dziś zapraszamy do zapoznania się informacjami na stronie www.konsultacje.olsztyn.eu . A na początku marca rozpoczniemy konsultacje w formie warsztatów. W tym celu stworzymy dwie grupy tematyczne. Pierwsza zajmie się ogólnymi zasadami OBO i zasadami głosowania, natomiast druga określeniem roli zespołów koordynującego i opiniującego oraz wymogami formalno-merytorycznymi, jakie powinny spełniać wnioski naszych mieszkańców.

Obowiązek przygotowania uchwały nałożył na wszystkie samorządy Sejm RP. Dotychczas w Olsztynie zasady budżetu partycypacyjnego były regulowane zarządzeniem prezydenta miasta.

Jesteśmy w dobrej sytuacji wyjściowej do opracowania uchwały, ponieważ już od 6 lat realizujemy to działanie obywatelskie – podkreśla Aneta Szpaderska, dyrektorka Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna - Mamy wiele doświadczeń i opinie mieszkańców. To najlepszy moment na rozpoczęcie rozmowy o szczegółach budżetu obywatelskiego. Zwykle to one właśnie mają wpływ na realizację każdej kolejnej edycji.

Zgodnie z wymogami ustawy zwiększa się też wysokość Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Pula środków na 2020 rok wynosi 6 400 000.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach. Pierwsze prace w grupach zaplanowane są na 11 marca 2019 r.

<- Wstecz do: Lista
Pogoda
Czyste niebo -3°C
Pogodnie 1°C