Idź do treści strony
OBO
04.10.2017 12:07

Nowa ścianka wspinaczkowa

Nowa ścianka wspinaczkowa

Ścianka była jednym z pomysłów zgłoszonych w 2016 roku do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W sobotę  (23 września) została oficjalnie otwarta. 

Wielbiciele ruchu na świeżym powietrzu mogą trenować kolejną dyscyplinę sportu. W Olsztynie powstała zewnętrzna ścianka wspinaczkowa. Ścianka zlokalizowana jest na budynku basenu przy ul. Głowackiego. Ścianka ma 10 metrów wysokości i 4 metry szerokości, koszt jej budowy to 110 tys. zł. Obiekt poszerzył ofertę sportową pływalni.

W sobotę (23 września) nastąpiło oficjalne otwarcie ścianki,a po nim wspólne testy ścianki pod okiem instruktorów z Klubu Wysokogórskiego w Olsztynie. Uroczystość uświetnił występ formacji tanecznej Soltare oraz smaczny poczęstunek od firmy Fit King.

Propozycję zbudowania ścianki wspinaczkowej na świeżym powietrzu zgłoszono w zeszłym roku do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcą był mieszkaniec Osiedla Kościuszki. Wniosek otrzymał 509 głosów i zwyciężył w głosowaniu na tym osiedlu. Poza ścianką do końca tego roku zrealizowanych zostanie 27 projektów osiedlowych i 4 zintegrowane.

25 września rozpoczęło się głosowanie w V edycji OBO i potrwa do 8 października. O głosy walczy 108 wniosków osiedlowych oraz 33 zintegrowane. Głos można oddać elektronicznie na stronie glosujobo.olsztyn.eu. lub tradycyjnie, drukując kartę ze strony glosujobo.olsztyn.eu i wrzucając ją do urny. Głosować może każdy mieszkaniec Olsztyna, który skończył 15 lat. Każdy oddaje dwa głosy: jeden na projekt osiedlowy, jeden na projekt zintegrowany.



<- Wstecz do: Lista
Pogoda
Pochmurnie -1°C
Częściowe zachmurzenie -1°C