Idź do treści strony
OBO
06.10.2015 11:06

Olsztyn jeszcze bardziej rowerowy

Będzie kolejna inwestycja związana z transportem rowerowym. Jednak zwycięski projekt Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego to także ułatwienie dla pieszych.

Konsekwentne działanie przedstawicieli Forum Rozwoju Olsztyna i Wizji Lokalnej doprowadziło ich wspólny projekt do sukcesu. Drugi raz zabiegali o poparcie mieszkańców stolicy województwa dla Łynostrady i tym razem się udało (w poprzednim było 2. miejsce).

Zwycięski w III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego projekt zdobył ponad 2,4 tys. głosów. To trzykrotnie więcej, niż kolejna w zestawieniu propozycja.

Łynostrada ma być pieszo-rowerową promenadą wzdłuż Łyny. Połączy nawet najdalsze olsztyńskie osiedla ze Starym Miastem i Lasem Miejskim. To szansa na wygodne, szybkie, a przede wszystkim bezpieczne i ekologiczne przemieszczania się nadrzecznym bulwarem. Jak szacują pomysłodawcy, w zasięgu traktu ma być ok. 90 tys. mieszkańców Olsztyna.

Dzięki traktowi bez problemów będzie można dostać się do pracy, ale też do popularnych miejsc wypoczynku i rekreacji olsztynian - z parkami Centralnym i Podzamcze na czele. I to nie tylko rowerem, ale także pieszo albo na rolkach.

Jednak to nie tylko komunikacja i rekreacja na terenie Olsztyna. Zwycięski projekt daje szansę sprawnego przemieszczania się do pobliskich miejscowości - Bartąga, Dywit, Kieźlin i Rusi. Wpisuje się więc w budowanie aglomeracyjnych relacji, które realizujemy już od kilku lat.

Projekty wybrane podczas wrześniowego głosowania w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim będą realizowane w 2016 roku. Łącznie propozycje przedstawione w III edycji naszej akcji zgromadziły ok. 14 tys. głosów. Na ogólnomiejską oraz 23 osiedlowe zadania przeznaczymy ponad 3,5 mln złotych.

Powróć do archiwum
Pogoda