Idź do treści strony
OBO
10.06.2019 09:33

Szukamy chętnych do Zespołu Koordynującego OBO

Dziewczyna w "koszulce OBO"

Zbliża się VII edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zespół Koordynujący jest jednym z kluczowych do przeprowadzenia akcji.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta rajcowie przyjęli uchwałę dotyczącą nowej edycji OBO. To pierwszy budżet, który zostanie przeprowadzony zgodnie z nowymi, ustawowymi zapisami. Teraz nadszedł czas na kolejne kroki w drodze do realizacji przedsięwzięcia.

- Zespół dokonuje oceny formalnej projektów zgłoszonych do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego - wyjaśnia dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna, Aneta Szpaderska. - To m.in. konieczność sprawdzenia, czy projekt został zgłoszony w terminie, czy jego zakres dotyczy zadań własnych gminy albo poprawność wypełnienia wszystkich pól formularza wniosku.

W skład Zespołu Koordynującego wchodzi po trzech: przedstawicieli prezydenta, mieszkańców Olsztyna niebędących radnymi miejskimi lub osiedlowymi, a także pracownikami Urzędu Miasta (wybranych w drodze losowania spośród nieograniczonej liczby zgłoszonych kandydatów i kandydatek), radnych Rady Miasta Olsztyna, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli rad osiedlowych.

Zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatur do Zespołu Koordynującego VII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zgłoszenia prosimy przesłać od poniedziałku (10 czerwca) za pomocą formularza na stronie olsztyn.eu lub obo.olsztyn.eu do 17 czerwca 2019 r. do godz. 12:00. Losowanie kandydatów odbędzie się 17 czerwca 2019 r. o godzinie 15:00 w Urzędzie Miasta Olsztyna.

[formularz zgłoszenia do Zespołu Koordynującego OBO]

<- Wstecz do: Lista
Pogoda
Pochmurnie 1°C
Pochmurnie 3°C