Idź do treści strony
OBO
 NR:    projektu
tytuł zadania osiedle
szacunkowe koszty
opis zadania
1

Zagospodarowanie terenu byłego boiska asfaltowego przy ulicy Dworcowej - za blokiem Pana Tadeusza 2

(zobacz wniosek)

Pojezierze 100 000 usunięcie nawierzchni asfaltowej, zagospodarowanie terenu, wykonanie nasadzeń i ścieżek spacerowych z ławeczkami
2

Wykonanie szachownicy do gry w szachy plenerowe

(zobacz wniosek)

Śródmieście 28 000 wykonanie trwałej szachownicy o wymiarach 8x8 metrów, zakup kompletu bierek do gry i ustawienia kilku ławeczek dla kibiców. Lokalizacja w Parku Centralnym.
3

Podwórko u Stefana-zagospodarowanie podwórka w kwartale ulic Żeromskiego, Sienkiewicza i Jagiellońskiej-II edycja.

(zobacz wniosek)

Zatorze 110 000 Podwórko w kwartale ulic Żeromskiego, Sienkiewicz i Jagiellońskiej, działki o numerach 20-142/28, 2-142/29, 20-142/30. Wykonanie odwodnienia terenu, wyrównanie i utwardzenie drogi dojazdowej do garaży, wykonanie parkingu przy ul. Sienkiewicza 9.
4

Przeprowadzacz "Pan Stop" na przejściu przy Piłsudskiego 44

(zobacz wniosek)

Kormoran 20 000 Zatrudnienie na 10-mcy (od 1 stycznia do 30 czerwca oraz od 1 września do 31 grudnia) przeprowadzacza na przejsciu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego 44.
5

Boiska do mini piłki nożnej w Parku Kusocińskiego

(zobacz wniosek)

Pojezierze 50 300 Zagospodarowanie boiska do mini piłki noznej na działce nr 97-12/14 w Parku Kusocińskiego polegającym na rozbiórce powierzchni asfaltowej oraz starych elementów konstrukcji koszy do gry w koszykówkę, przygotowanie nawierzchni trawiastej wraz z podbudową pod nawierzchnię, zakup i posadowienie dwóch bramek do mini piłki noznej, zakup i posadowienie dóch ławeczek bez oparcia, wyznaczenie farbą do trawy powierzchni boiska.
6

SŁUCHAJ! Literatura słowa mówionego - zakup audio-booków.

(zobacz wniosek)

Śródmieście 5 000 Zakup 100 sz. audio-booków do Biblioteki Miejskiej Planeta 11. Lista książek do słuchania może powstać w wyniku konsultacji społecznych.
8

Oświetlenie skweru przy ul. Kościuszki / pl. Pułaskiego

(zobacz wniosek)

Kętrzyńskiego 110 000 Wykonanie oświetlenia skweru przy ul. Kościuszki/pl. Pułaskiego. Aktualizacja projektu, uporządkowanie roślinności. Szczegółowe rozwiązania zostały ujęte w podsumowaniu konsultacji społecznych dotyczących tego skweru.
9

Mówię do Ciebie - zakup audio-booków do Biblioteki Miejskiej przy ul. Świtezianki

(zobacz wniosek).

Pojezierze 5 000 Zakup 100 szt. audio-booków do Biblioteki Miejskiej przy ul. Świtezianki. Lista tytułów powinna powstać w drodze konsultacji społecznych.
10

Remont nawierzchni chodnika (wymiana) ul. Smętka 28 i 28A

(zobacz wniosek)

Grunwaldzkie 34 850 Rozbiórka zniszczonych nawierzchni chodnika. Ustawienie nowych krawężników. Ustawienie nowych obrzeży trawnikowych. Ułożenie nowej nawierzchni chodnika z kostki polbrukowej. Uformowanie nawierzchni przy urządzeniach uzbrojenia. Odwiezienie zużytych elementów nawierzchni do utylizacji.
11

Remont nawierzchni chodnika (wymiana i uzupełnienie) ul. Radiowa 29.

(zobacz wniosek)

Wojska Polskiego 32 320 Rozbiórka zniszczonych nawierzchni chodnika. Ustawienie nowych krawężników. Ustawienie nowych obrzeży trawnikowych. Ułożenie nowej nawierzchni chodnika z kostki polbrukowej. Uformowanie nawierzchni przy urządzeniach uzbrojenia. Odwiezienie zużytych elementów nawierzchni do utylizacji.
12

Remont nawierzchni chodnika (wymiana i uzupełnienie) ul. Wojska Polskiego 45

(zobacz wniosek)

Wojska Polskiego 11 260 Rozbiórka zniszczonych nawierzchni chodnika. Ustawienie nowych krawężników. Ustawienie nowych obrzeży trawnikowych. Ułożenie nowej nawierzchni chodnika z kostki polbrukowej. Uformowanie nawierzchni przy urządzeniach uzbrojenia. Odwiezienie zużytych elementów nawierzchni do utylizacji.
13

Wykonanie nowego chodnika Iwaszkiewicza

(zobacz wniosek)

Podgrodzie 25 500 Rozbiórka zniszczonych nawierzchni chodnika. Ustawienie nowych krawężników. Ustawienie nowych obrzeży trawnikowych. Ułożenie nowej nawierzchni chodnika z kostki polbrukowej. Uformowanie nawierzchni przy urządzeniach uzbrojenia. Odwiezienie zużytych elementów nawierzchni do utylizacji.
14

Wykonanie oświetlenia schodów terenowych - budynek ul. Żołnierska 12A do Kościuszki 99

(zobacz wniosek)

Kościuszki 21 000 Wykonanie oświetlenia schodów terenowych (dwoma lampami) usytuowanych na skarpie od budynku Żołnierska 12A do budynku przy ul. Kościuszki 99
15

Budowa chodnika wraz z przebudową oswietlenia na ul. Piotrowskiego (odcinek miedzy Mroza i Flisa)

(zobacz wniosek)

Jaroty 110 000 Wybudowanie chodnika wzdłuż ul. Piotrowskiego, po stronie budynków 8, 10, 12 (od strony ul. Jarockiej), na odcinku pomiędzy ul. Mroza i ul. Flisa. Dodatkowo proponujemy przebudowę istniejacego oświetlenia. Dokumentacja jest przygotowana i jest zatiwerdzona decyzją nr II-818/2012 z 31 grudnia 2012r.
17

Remont wiaty śmietnikowej znajdującej się za budynkiem przy ul. Żeromskiego 1 w Olsztynie

(zobacz wniosek)

Wojska Polskiego 43 000 Zadanie polegać będzie na rozebraniu starej, zniszczonej, blaszanej wiaty śmietnikowej, w której nie mieszczą się kontenery do segregacji odpadów i postawieniu w tym samym miejscu nowej, większej wiaty murowanej, zadaszonej, zamykanej. Wiata usytuowana jest za budynkiem przy ul. Żeromskiego 1 na działce nr 21-227/10.
18

Wymiana starej, zniszczonej i nierównej nawierzchni chodnika na polbruk z jednoczesną wymianą krawężników drogowych i obrzeży trawnikowych wzdłuż budynków przy ul. Turkowskiego 5 i 7.

(zobacz wniosek)

Pieczewo 51 649,25 Wymiana starej, zniszczonej i nierównej nawierzchni chodnika z płytek chodnikowych na polbruk przy ul. Turkowskiego 5 i 7 o powierzchni 205,85m2 z jednoczesną wymianą krawężników drogowych na odcinku 104 mb oraz obrzeży trawnikowych o długości 227 mb wraz z wywiezieniem starych połamanych płytek.
20

Realizacja projektów budowy przejść miedzy ulicami

(zobacz wniosek)

Brzeziny 110 000 Realizacja projektów budowy przejść miedzy nastepujacymi ulicami: Wawrzyczka-Wengris, Szczekin-Krotowa do CH Real, Wawrzyczka - Wadowskiego, Młynka - Towarnickiego, Dubiskiego - Wawrzyczka.
21

Budowa chodnika po zachodniej stronie ul. Iwaszkiewicza w Olsztynie od boiska SP nr 29 do ul. Tuwima "starej" (Lidl).

(zobacz wniosek)

Podgrodzie 110 000 Budowa chodnika, ciąg pieszy o szerokosci co najmniej 1,5 m i długości ok.. 250 m, wraz z montażem bariery ochronnej o długości ok.. 3 metrów nad ciekiem wodnym zlokalizowanym na ok.. 100 metrze inwestycji., nawierzchnia z kostki betonowej.
22

Wykonanie parkingu przy ul. Pstrowskiego 38 oraz chodnika przy ul. Gdyńskiej. Działka nr 100-330/6

(zobacz wniosek)

Mazurskie 110 000 Wykonanie miejsc parkingowych przy ul. Pstrowskiego 38 (24-40) oraz chodnika przy ul. Gdyńskiej.
23

Budowa miejsc postojowych przy ul. Hallera na osiedlu Generałów

(zobacz wniosek)

Generałów 108 000 Budowa 25 miejsc postojowych w pasie drogowym ul. Hallera na wysokości budynków nr 6 oraz nr 8 na osedlu Generałów.
24

Wymiana nawierzchni chodnika na ul. Żeromskiego, obręb 20-9

(zobacz wniosek)

Wojska Polskiego 110 000 Chodnik jest zniszczony, połamany, miejscami dziurawy. Dotyczy to południowej pierzeji od ul. Jagiellońskiej do al. Wojska Polskiego.
25

Budowa otwartej siłowni zewnętrznej dla mieszkańców osiedla Kormoran

(zobacz wniosek)

Kormoran 61 500 Projekt zakłada budowę otwartej siłowni na świeżym powietrzu dla mieszkańców Olsztyna. Siłownia zlokalizowana będzie na działce nr 11 obręb 104 znajdujacej się na terenie ZSO nr w Olsztynie - trwały zarzad. Na potrzeby siłowni teren zostanie wydzielony i użyczony Radzie Osiedla do użytkowania.
26

Rewitalizacja rozpadającego się ogrodzenia wokół budynku przy ul. Kromera 1 - sąsiadujacego z parkiem Podzamcze

(zobacz wniosek)

Grunwaldzkie 110 000 Zadanie będzie polegało na zaprojektowaniu, uzgodnieniu projektu z woj.. konserwatorem zabytków, dokonaniem rozbiórki i odtworzeniu ogrodzenia.
27

Huśtawka dla niepełnosprawnych dzieci przy szkole podstawowej nr 25 w Olsztynie i placu zabaw przy ul. Barcza

(zobacz wniosek)

Nagórki 54 000 Zakup i montaż huśtawki dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich wraz z zagospodarowaniem terenu - nawierzchnia sprzyjająca korzystaniu z urządzenia, huśtawka powinna być zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie boiska, placu zabaw, miejsc aktywności. Wymiary huśtawki 2,94x1,93, strefa funkcjonowania 6x7 metrów.
28

Budowa ogólnodostępnego placu zabaw przy ul. Kajki

(zobacz wniosek)

Kętrzyńskiego 110 000 Wykonanie placu zabaw wraz z małą architekturą na działce obręb 72 działka 222. Możliwa powierzchnia do wykorzystania - 500m2.
29

Remont nawierzchni chodnika (wymiana) ul. Profesorska 2,5 do Profesorska 15

(zobacz wniosek)

Podgrodzie 64 950 Rozbiórka zniszczonych nawierzchni chodnika. Ustawienie nowych krawężników. Ustawienie nowych obrzeży trawnikowych. Ułożenie nowej nawierzchni chodnika z kostki polbrukowej. Uformowanie nawierzchni przy urządzeniach uzbrojenia. Odwiezienie zużytych elementów nawierzchni do utylizacji.
30

Budowa jezdni ulicy Złotej na osiedlu "Zacisze"

(zobacz wniosek)

Generałów 100 000 Zadanie polega na budowie jezdniulicy Złotej na osiedlu Zacisze i połączeniu jej z istniejącymi zjazdami, bez budowy chodników i oświetlenia ulicznego, na odcinku na odcinku ok. 100m, od ulicy Srebrnej do wysokości zjazdów do budynków Złota 13 i Złota 12.
31

Siłownia na powietrzu dla dorosłych

(zobacz wniosek)

Gutkowo 40 000 Siłownia ma stanąć na działce obręb 153 działka nr 27/71 w planie miejscowym zieleń uszkodzona przy Orliku. Zestaw urządzeń powinien być ustalony przez fachowca od fitnes, kulturystyki i rehabilitacji. Proponuję urządzenia do ćwiczeń wszystkich części ciała.
32

Połączenie dwóch plaż w Gutkowie jeziora Ukiel wzdłuż ul. Stokowej

(zobacz wniosek)

Gutkowo 110 000 Proponuję połączenie dwóch plaż wzdłuż ulicy Stokowej jeziora Krzywego kładką drewnianą.
34

Remont wiaty śmietnikowej znajdującej się za budynkiem przy ul. Plac Konsulatu Polskiego 5 w Olsztynie

(zobacz wniosek)

Kętrzyńskiego 43 000 Zadanie polegać będzie na rozebraniu starej i, zniszczonej, blaszanej wiaty śmietnikowej, w której nie mieszczą się kontenery do segregacji odpadów i postawieniu w tym miejscu nowej, większej wiaty ale murowanej, zadaszonej, zamykanej, z zabudowanymi (siatka) prześwitami. Powierzchnia nowej wiaty powinna wynosić około 12-14m2. Wiata usytuowana jest budynkiem przy ul. Plac Konsulatu Polskiego 5 w Olsztynie na działce gruntu 72-75/2 przy garażach.
35

Zagospodarowanie podwórka przy ulicach Kopernika-Kętrzyńskiego-Kościuszki-Pl. Pułaskiego- etap II

(zobacz wniosek)

Kętrzyńskiego 81 000 Przełożenie trylinki w miejscach wymagających wyrównania. Utwardzenie nawierzchni placu wielofunkcyjnego w pozostałych miejscach (dz. Nr 12 i 13/6, 4/1) część utwardzona została w I etapie. Uzupełnienie nawierzchni trwanika. Ustawienie 2 lub 3 urządzeń treningowych "siłownia pod chmurką". Wyrównanie nawierzchni na boisko do kosza. Oświetlenie placu zabaw (przy ul. Kętrzyńskiego).
36

Wymiana chodników przy ul. Sienkiewicza

(zobacz wniosek)

Zatorze 110 000 Ułożenie nowych chodników na ul. Sienkiewicza między ul. Żeromskiego i Niedziałkowskiego, jednostronnie przylegajace do budynków ul. Sienkiewicza 11 i 13 zgodnie z załączonym rysunkiem graficznym szczegółowo określającym zakres prac. Zakres prac obejmie także wykonanie nowego zjazdu z ulicy Sienkiewicza do budynków. W wielkości środków finansowych po wykonaniu samych chodników.
38

Zakup i montaż ulicznych Ładowarek Solarnych

(zobacz wniosek)

Dajtki 106 000 Zakup i montaż ładowarek słonecznych w miejscach publicznych o większym natężeniu ruchu. Dwie Ładowarki Solarne miałyby stanąć na obiektach CRS Ukiel, przy Kapitanacie oraz na Słonecznej Polanie.
39

Zakup i montaż ulicznej Ładowarki Solarnej

(zobacz wniosek)

Kormoran 53 000 Zakup i montaż ładowarek słonecznych w miejscach publicznych o większym natężeniu ruchu. Ładowarka Solarna miałaby stanąć przy HWS Urania.
40

Zakup i montaż Ładowarek Solarnych

(zobacz wniosek)

Śródmieście 106 000 Zakup i montaż ładowarek słonecznych w miejscach publicznych o większym natężeniu ruchu. Ładowarki Solarne miałaby stanąć przy Ratuszu w centrum miasta oraz w Parku Centralnym.
42

Poidełko miejskie nad Jeziorem Długim

(zobacz wniosek)

Nad Jeziorem Długim 10 000 Podłączenie i montaż poidełka z wodą pitną. Umiejscowienie od strony ul. Leśnej, na początku deptaka przy jeziorze.
43

Dwie toalety "samoczyszczące się" w Parku Kusocińskiego

(zobacz wniosek)

Pojezierze 110 000 Budowa dwóch toalet "samoczyszczących się" w Parku Kusocińskiego. Toalety na wzór tych, które ustawione zostały w Parku Centralnym.Lokalizacja: okolice placu zabaw dla dzieci (naprzeciwko stawków), okolice placu zabaw dla dzieci (niedaleko "asfaltowego" kółka).
44

Rekreacyjna wiata w Parku Kusocińskim

(zobacz wniosek)

Pojezierze 60 000 Budowa rekreacyjnej wiaty w Parku Kusocińskiego. Pod wiatą powinny się znaleźć stoliki, krzesła, kosz na śmieci oraz murowany grill. Uporzadkowanie terenu wokół (trawa, kwitnace rośliny). Wiata mogłaby służyć jako miejsce do wspólnego piknikowania, grillowania lub spotkań mieszkańców. Lokalizacja: okolice placu zabaw dla dzieci (naprzeciwko stawków). Wiata odsunięta od bloków mieszkalnych.
45

Święto ulicy Pana Tadeusza

(zobacz wniosek)

Pojezierze 50 000 Lokalizacja:ul. Pana Tadeusza w Olsztynie. Termin czerwiec 2016 r. Przebieg wydarzenia: święto ulicy w formie festynu, stoiska, występy -tereny zielone, place zabaw, zawody sprawościowe dla dzieci, zajęcia czytelnicze z Biblioteką Miejską, zajecia integracyjne z Domem Dziennego Pobytu, występy olsztyńskich zespołów, stand-up komediowy, flumark osiedlowy, porady lekarskie-przychodnia. Czas trwania 9.00-16.00 (18.00).
46

"Klub Malucha" stworzenie miejsca do spotkań i zabawy opiekunów/mam z małymi dziećmi (0-3 lat).

(zobacz wniosek)

Śródmieście 20 000 Wynajęcie pomieszczenia/sali (lokalizacja np. MOK, Pałac Młodzieży), przystosowanie sali i wyposażenie w zabawki, książeczki, radioodtwarzacz, pomoce edukacyjne, wyposażenie kącika kuchennego w termos, czajnik, kuchenkę mikrofalową, wyposażenie łazienki w przebierak, organizowanie spotkań z ekspertem (psycholog, dietetyk, pediatra, położna), animacje prwadzone przez studentów pedagogiki, częstotliwość 3 x w tygodniu godz. 9-12.
47

Zakup audiobooków do Biblioteki Miejskiej nr 13.

(zobacz wniosek)

Pieczewo 5 000 Zakup 100 szt audiobooków do Biblioteki nr 13 na Pieczewie. Lista tytułów powinna być przystajaca do aktualnych czasów. Mogłaby być ustalona w drodze konsultacji społecznych lub skonsultowana z biblioteką.
48

Utwardzenie podłoża i położenie kostki brukowej wraz z odwodnieniem i nasadzeniami zieleni

(zobacz wniosek)

Kętrzyńskiego 110 000 W ramach zadania zostałyby wykonane następujace prace: wyrównanie, utwardzenie nawierzchni, odwodnienie (drenaż) i położenie kostki brukowej oraz zaprojektowanie i wykonanie nasadzeń zieleni na podwórzu przy ul. Mazurskiej 13, 13a, 13b, 11 i 11a (jest to jedno podwórko o łącznej powierzchni ok. 650 m2).
49

Wykonanie lub naprawa chodnika przy posesji na ul. Siewnej 72,10-831 Olsztyn

(zobacz wniosek)

Dajtki 900 Należałoby wymienić chodnik poniszczony i nierówny przy posesji na ul. Siewnej 72 w Olsztynie. W ostatecznosci mógłby zostać naprawiony i położony równo.
50

Remont i modernizacja podwórka położonego przy ul. Mazurska 7a i Dąbrowszczaków 16 i 17

(zobacz wniosek)

Kętrzyńskiego 110 000 Wyrównanie i wymiana nawierzchni, wyłożenie kostki polbrukowej, wyznaczenie miejsc postojowych, nasadzenie krzewów, podwórko usytuowane jest na działce obręb 72-113/4 obręb 72-113/1.
51

Poszerzenie chodnika o 1 metr, na odcinku od skrzyżowania Żołnierska - Parkingowa do budynku Wyszyńskiego 20.

(zobacz wniosek)

Kormoran 25 000 Poszerzenie istniejącego chodnika o 1 metr, na odcinku od skrzyżowania Żołnierska-Parkingowa do wjazdu na posesję budynku administracyjnego SM Pojezierze przy ul. Wyszyńskiego 20.
52

Naprawa schodów terenowych na zejściu do ciągu spacerowego, przed budynkiem Biblioteki nr 9, ul. Żołnierska 47

(zobacz wniosek)

Kormoran 45 000 Całkowita naprawa schodów terenowych plus montaż barierki. Zejscie po stoku do ciągu spacerowego pod ulicą Żołnierską, przed budynkiem Biblioteki nr 9 przy ul. Żołnierskiej 47.
53

Naprawa schodów terenowych przy ul. Pstrowskiego vis a vis Salonu Meblowego "Elżbieta"

(zobacz wniosek)

Kormoran 10 000 Naprawa uszkodzonych schodów terenowych - zejście ze skarpy do ulicy Piotrowskiego- vis a vis Salonu Meblowego "Elżbieta"
54

Wymiana chodnika przy ul. Parkingowej vis a vis budynku Wyszyńskiego nr 10-12

(zobacz wniosek)

Kormoran 25 000 Wymiana chodnika przy ul. Parkingowej - vis a vis budynku Wyszyńskiego 10-12 - nowe krawężniki oraz kostka polbrukowa.
58

Remont podium sceny oraz schodów (dawna muszla koncertowa) w Parku Jakubowo

(zobacz wniosek)

Wojska Polskiego 110 000 W ramach zadania planowana jest wymiana nawierzchni podium sceny oraz remont przylegających do niej schodów (po środku oraz po obu jej brzegach). Planowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie Parku Jakubowo.
59

Podwórko na Puszkina - zagospodarowanie terenu przy ul. Puszkina 11 na działania sąsiedzkie (nr geodezyjny działki 50, obręb 21)

(zobacz wniosek)

Zatorze 110 000 Lokalizacja proponowanego działania to teren przy SP 13, ul. Puszkina 11, nr geodezyjny działki 50, obręb 21, pow. 1,3052 ha.W ramach projektu chcemy zrealizować: wybudowanie wielofunkcyjnej altany z podłogą i infrastrukturą, wykonanie drewnianego podestu z przeznaczeniem na koncerty, wydarzenia artystyczne, przedstawienia w plenerze, zagospodarowanie terenu-mała architektura, zieleń, wykonanie stosownych projektów inwestycji.
60

Budowa miejsc postojowych i ciągu pieszo - jezdnego za budynkiem nr 25 (Tortex) przy ul. Dworcowej w Olsztynie

(zobacz wniosek)

Pojezierze 110 000 Budowa miejsc postojowych i ciągu pieszo-jezdnego zlokalizowana jest na działce nr 97-26 i jest wyłączną własnością gminy Olsztyn w trwałym zarządzie ZDZiT.
63

Budowa multiareny w Parku Kusocińskiego w Olsztynie

(zobacz wniosek)

Pojezierze 110 000 Budowa multiareny zlokalizowana jest na działkach nr 97-12/14, 97-13, 97-14/10, które są wyłączną własnością Gminy Olsztyn, w admistracji ZDZiT (w miejscu zniszczonego placu zabaw do gry w piłkę) Zadanie należy wykonać w formie zaprejektuj-zbuduj.
64

Zwiększenie bezpieczeństwa na ul. Jagiellończyka w Olsztynie

(zobacz wniosek)

Grunwaldzkie 110 000 Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów na ul. Jagiellończyka w Olsztynie poprzez zmianę organizacji ruchu.
65

Remont chodnika w Parku Kusocińskiego w Olsztynie

(zobacz wniosek)

Pojezierze 110 000 Remont ciągu pieszego zlokalizowany jest na działkach 13, 23, 22, 21, 20, 14/10, 17, 16, 15, 27/3 w obrębie 97.
67

Wiaty rowerowe na osiedlu Śródmieście

(zobacz wniosek)

Śródmieście 108 000 W ramach zadania zostałyby postawione 3 wiaty rowerowe z zadaszeniem i oszalowaniem każda na 10 rowerów. Koło każdej wiaty znajdowałaby się stacja naprawy rowerów (podręczny warsztat rowerowy - miejsce samodzielnej naprawy rowerów). Dodatkowo zamieszczone zostałyby tablice informacyjne zgodnie z SIM Olsztyna. Proponowane lokalizacje wiat: koło Urzędu Miasta (z tyłu Ratusza), koło Liceum Ogólnokształcącego nr 1 oraz na Al. Piłsudskiego (na odcinku od E. Plater do ul. Pieniężnego).
68

Kontynuacja budowy chodnika na ul. Jeżynowej od nr 8 do nr 24 i ul. Agrestowej od nr 2 do nr 8 oraz od nr 1 do nr 9

(zobacz wniosek)

Zielona Górka 50 000 Kontynuacja budowy chodnika na ul. Jeżynowej od nr 8 do nr 24 i na ul. Agrestowej od nr 2 do nr 8 oraz od nr 1 do nr 9.
69

Remont chodnika przy ul. Grotha

(zobacz wniosek)

Pojezierze 40 000 Remont chodnika od pl. Daszyńskiego do bloku przy ul. J. Grotha 27.
70

Konkurs na stworzenie letniego scenariusza kultury dla Starego Miasta

(zobacz wniosek)

Śródmieście 57 000 Najcenniejszy historycznie obszar miasta, najczęściej odwiedzany przez turystów. Stare Miasto w Olsztynie zamyka się linią murów obronnych, z których tylko część jest widoczna-obszar zadania pokrywałby się więc z zabytkowymukładem urbanistycznym. Na obszarze który powinien być wizytówkąmiasta brak spójnego programu. Konkurs miałby wyłonić najlepszą ofertę ożywiającą S.M. w tym: stworzenie logo promujacego i ożywiającego S.M., wyłonieniepowiazanych ze sobą wydarzeń kulturalno-artystycznych (jednorazowych i cyklicznych) skierowanych do rozmaitych grup wiekowych i odbiorców ( w tym gosci spoza Olsztyna).
71

"Mikro muzeum "Zabytki z Barbakanu"

(zobacz wniosek)

Śródmieście 110 000 Podczas badań archeologicznych przeprowadzonych w roku 2012 pod bramą Górną w Olsztynie. Wydobyto kolekcje zabytków archeologicznych (w tym przedmioty codziennego użytku, kule armatnie) bezcennych dla dziedzictwa kulturowego Olsztyna. W ramach zadania planowane byłoby: inwentaryzacja i dokumentacja zbiorów, konserwacja zabytków, promocja zadania oraz przystosowanie pomieszczenia na terenie Starego Miasta na użytek mikro muzeum.
72

Doposażenie w sprzęt do ćwiczeń plac zabaw ul. Kąkolowa

(zobacz wniosek)

Dajtki 63 796 Ułożenie chodnika 80m przy placu zabaw łączącego ul. Kąkolową z ulicą Bławatną oraz zainstalowanie lamp oświetleniowych na placu zabaw. Zakup przyrządów do ćwiczeń oraz hustawek dla małych dzieci uzupełniających obecne wyposażenie placu zabaw oraz zakup linarium. Proponowany sprzęt firmy Novum.
73

Park wypoczynkowo - rekreacyjny

(zobacz wniosek)

Dajtki 98 000 Obszar znajdujacy się pomiędzy ul. Zbożową a Siewną (za kosciołem). Teren z imponującym drzewostanem nadajacy się do utworzenia miejsca do odpoczynku jak i do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Propozycja wieloetapowa. W pierwszym etapie ułozenie 160m chodnika łączącego ul. Zbożową z Siewną oraz zainstalowanie lamp oświetleniowych oraz ustawienie ławek. Dalszy etap to urządzenia do ćwiczeń oraz sprzętu dla dzieci ( huśtawki itp.) i monitoring. Zamontowanie stolików do gry w szachy i warcaby.
74

Kocia kawiarnia "Club 4 Cats"

(zobacz wniosek)

Nad Jeziorem Długim 100 000 Olsztyńskie stowarzyszenie Klub Miłośników i Hodowców Kotów Club 4 Cats zamierza stworzyć taką elegancką kawiarnię, w której oprócz mile spędzonego czasu w towarzysztwie kota, będzie można adoptować bezdomnego futrzaka lub wziąć udział w organizowanych spotkaniach edukacyjnych. Te ostatnio kierowane będą zwłaszcza do zorganizowanych grup. W tym celu przystojemy wynajęty lokal na kawiarnię w taki sposób, aby były wyodrębnione 3 główne sale: tylko dla ludzi, dla ludzi i kotów, tylko dla kotów oraz zaplecze socjalne.
75

Wymiana chodnika wokół placu zabaw wraz z oswietleniem przy placu zabaw na Wojska Polskiego

(zobacz wniosek)

Wojska Polskiego 110 000 Modernizacja chodnika łącznie ze wstawieniem progów zwalniających wokół placu zabaw dla dzieci oraz oświetlenie placu zabaw.
78

"Latajacy uniwersytet" językowy

(zobacz wniosek)

Śródmieście 100 000 Zorganizowanie ruchomej placówki oświatowej (przy którejkolwiek szkole lub przedszkolu).
83

II etap budowy trasy rowerowo-pieszej łączącej ulicę Kanta i Mroza (Janowicza)

(zobacz wniosek)

Jaroty 100 000 W II edycji OBO będzie realizowany I etap budowy trasy pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Witosa jako łącznik ul. Kanta i Janowicza. Kwota I etapu nie wyczerpuje całości zadania, konieczne jest jego etapowanie. Zgłoszenie dotyczy II etapu prac zgodnie z opracowanym projektem całości.
84

Wykonanie schodów z polbrukiem - zejście ul. Grabowskiego do ul. Grzegorzewskiej miedzy nr 17-19 oraz zainstalowanie oświetlenia

(zobacz wniosek)

Kościuszki brak kosztów zadania Wykonanie schodów z polbrukiem - zejście ul. Grabowskiego do ul. Grzegorzewskiej miedzy nr 17-19 oraz zainstalowanie oświetlenia.
85

Remont przejścia dla pieszych pomiędzy ul. Stefczyka a ul. Elbląską

(zobacz wniosek)

Mazurskie brak kosztów zadania Należy przeprowadzić remont przejścia dla pieszych pomiędzy ul. Stefczyka (na wysokości pl. Mazurskiego) a ul. Elbląską. W/w przejście zostało wykonane w 1991r. Od tego czasu nastąpiło zniszczenie takich elementów jak: wykruszenie i całkowite zniszczenie kilku stopni, zniszczenie odcinków chodnika-płytki chodnikowe połamane, brak poręczy-pozostały tylko fragmenty, krawężniki zniszczone. Wymienione elementy schodów należy wymienić a poręcze po obu stronach schodów-założyć nowe.
87

Budowa miniparku z bezpiecznym placem zabaw i tzw. siłownią pod chmurką na os. Podleśna w Olsztynie

(zobacz wniosek)

Podleśna 110 000 Proponuję w ramach zadania stworzyć zieloną, ogólnodostępną enklawę dla mieszkańców osiedla, a zwłaszcza zamieszkujacych teren pomiędzy ulicami Limanowskiego, Paderewskiego i sąsiadujacych. Wnioskowany minipark, zlokalizowany na działkach 17-123 i 17-122 powinien obejmować bezpieczny plac zabaw dla dzieci, ustawienie urządzeń tzw. siłowni zewnętrznej, a także wykonanie nasadzeń zieleni. Park powinien zostać ogrodzony i oświetlony a takze wyposażony w elementy małej architektury(altanę, ławki, kosze na śmieci itp.). Wskazana przestrzeń obecnie jest niezagospodarowana i nieuporządkowana, co sprzyja rozwijaniu zjawisk o charakterze negatywnym. Mogłaby natomiast stanowić miłe miejsce, sprzyjając integracji dzieci i dorosłych zamieszkujących osiedle. Takich miejsc wspólnej rekreacji na osiedlu brak.
90

Poszerzenie chodnika

 

(zobacz wniosek)

Kormoran 25 000 Poszerzenie chodnika o 1 m na odcinku od skrzyżowania Żołnierska - Parkingowa do wjazdu na posesję budynku administracyjnego SM "Pojezierze" przy ul. Wyszyńskiego.
91

Siłownia pod chmurką

(zobacz wniosek)

Kormoran 20 000 Zakup dwóch urządzeń do całorocznych ćwiczeń sportowo-rekreacyjnych na trawniku pomiędzy placem tramwajowym, a osiedlowych ciągiem spacerowym naprzeciwko bloku Żołnierska 28.
93

Kontynuacja remontu parkingu przy Orliku 2012 SP nr 19, G 15 i PM 21 w Olsztynie

(zobacz wniosek)

Gutkowo 110 000 Parking przy SP nr 19, Gimnazjum nr 15 i Przedszkolu Miejskim nr 21 w Olsztynie w obrębie działki nr 153 zgodnie z istniejącym projektem wykonawczym (III etapowym). I etap parkingu został wykonany w ramach projektu OBO w 2014r.
94

Remont ul. Zyndrama z Myszkowic wraz z chodnikiem-II etap

(zobacz wniosek)

Grunwaldzkie 110 000 Przełożenie bruku na odcinku Grunwaldzka - Na Skarpie.
96

Zagospodarowanie podwórza i utworzenie miejsca na składowanie odpadów komunalnych

(zobacz wniosek)

Zatorze 110 000 Zagospodarowanie podwórza w kompleksie budynków M.Z. Malewskiej 5-7, 9, 9A polegajace na odprowadzeniu wód opadowych, wykonanie wewnętrznej drogi dojazdowej wraz z chodnikami, wydzielenie i przygotowanie miejsca na budowę wiaty śmietnikowej oraz miejsca (stanowisk) na ustawienie pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, wykonanie miejsc parkingowych oraz miejsca rekreacji dla matek z dziećmi i osób starszych.
97

Punkt Konsultacyjny - konsultacje oraz zajęcia terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych

(zobacz wniosek)

Śródmieście 110 000 Otwarcie Punktu Konsultacyjnego, który działałby trzy razy w tygodniu, przez 3 godziny. Każdego dnia dyżur pełniłby w nim specjalista(psychoterapeuta, terapeuta uzależnień, socjoterapeuta, terapeuta uzależnień behawioralnych, prawnik, psychiatra). Każda zgłaszajaca się osoba, mogłaby liczyć na fachową pomoc, wsparcie oraz informacje o innych instytucjach na terenie miasta oferujących specjalistyczną pomoc. Prowadzone byłyby również programy: -dla dorosłych-Trening Umiejętnosci Wychowawczych, -dla młodzieży eksperymentujacej ze srodkami zmieniajacymi swiadomość-Program Profilaktyczny TUKAN. Śródmieście to dzielnica miasta, w której brakuje miejsca gdzie osoby z różnymi problemami mogłyby uzyskać wsparcie oraz informacje gdzie szukać pomocy.
98

Przygotowanie sali warsztatowej (na bazie pomieszczeń dla RO Likusy) oraz wyposażenie jej w instrumentarium Carla Orffa.

(zobacz wniosek)

Likusy 110 000 Orff jest twórcą oryginalnej metody wychowania muzycznego, w której kładzie nacisk na aktywne uprawianie muzyki przez śpiew i grę na łatwych technicznie instrumentach. Niezbędna sala warsztatowa, którą w zakresie bazy pomieszczeń Rady Osiedla należałoby odnowić oraz wyposażenie jej w instrumenty wg wyżej wymienionej metody.
100

RAP FESTIWAL

(zobacz wniosek)

Śródmieście 110 000 Organizacja koncertu gwiazd polskiej sceny hip-hopowej: Palucha, Quebonafide, Sokoła. Lokalizacja:Amfiteatr.
102

Budowa schodów między ul. Bałtycką a starą Bałtycką (przy kapliczce) i budowa parkingu przed kościołem.

(zobacz wniosek)

Likusy 110 000 Budowa schodów między ul. Bałtycką a starą Bałtycką (przy kapliczce).Budowa parkingu przed kościołem na ul. Bałtyckiej (górka).
104

Utwardzenie przejść pomiędzy ulicami osiedlowymi ( Jagodowa- Wędkarska i Klonowa - Dębowa)

(zobacz wniosek)

Likusy 110 000 Utwardzenie przejścia pomiedzy ul. Jagodową a Wędkarską. Utwardzenie przejscia pomiedzy ul. Klonową a Dębową. W chwili obecnej przejścia w/w są nieutwardzone, nierówne oraz brak oswietlenia.
105

Utwardzenie oraz naprawa ogrodzenia placu postojowego przy Ośrodku Zdrowia ul. Bałtycka 43

(zobacz wniosek)

Likusy 110 000 Rozbiórka istniejacej przybudówki do poziomu placu oraz jej zasypanie. Utwardzenie placu tak aby spełniał dobre warunki dla dojścia oraz parkowanie pojazdów. Wymiana siatki ogrodzeniowej wraz ze słupkami od strony posesji Bałtycka 45. Wyremontowanie i odnowienie ogrodzenia od strony ul. Bałtyckiej.
109

Siłownia na wolnym powietrzu / strefa rozruchowa nad Jeziorem Długim usytuowana w pobliżu placu zabaw

(zobacz wniosek)

Nad Jeziorem Długim 36 000 Celem projektu będzie realizacja siłowni na wolnym powietrzu oraz strefy rozruchowej przy jeziorze Długim. Miejsce realizacji - sąsiedztwo istniejacego nowo wybudowanego placu zabaw nad jeziorem Długim. Projekt to kontynuacja działania:budowa ogólnodostępnej miejskiej przestrzeni rekreacji z placem zabaw i przestrzenią do aktywnosci fizycznej młodzieży i dorosłych nad jeziorem Długim. Zadanie miałoby obejmować:1. Zakup elementów siłowni z montażem i transportem, w tym między innymi:twister, wahadło, wioslarz, orbitrek,biegacz,elementy do wykonywania ćwiczeń typu podciaganie, elementy do wykonywania ćwiczeń typu wyciskanie. Elementy wyposażenia można kupic w etapach-w zależnosci od ilosci pieniedzy dostepnych w budżecie. 2.Urządzenie terenu (ścieżki, ławka, lampa). Zadanie powinno być zrealizowane w oparciu o istniejace elementy infrastruktury.
111

Skatepark Redykajny

(zobacz wniosek)

Redykajny 110 000 Projekt dotyczy budowy brakujacego na Redykajnach dobrze przystosowanego Skateparku, zlokalizowanego przy ul. Jemioły. W obiekcie mogłyby się znaleźć m. in. bowl, przeszkody streetowe, box-y, górka rozbiegowa, corner itp.. Całosć powinna się idealnie wpasować w rzeźbę i rozmieszczenie terenu.
114

Zakup audiobooków do biblioteki miejskiej

(zobacz wniosek)

Pojezierze 5 000 Zakup 100 szt. audiobooków do bibliotek: nr 2 i nr 7. Lista tytułów powinna być ustalona w drodze konsultacji społecznych.
115

Naprawa chodnika przy Szkole Podstawowej nr 3

(zobacz wniosek)

Pojezierze 75 000 Naprawa 90mb chodnika-wymiana nawierzchni (rozbiórka, ułożenie, materiał) - 75 000zł.
116

Plan zagospodarowania plaży przy ul. Bałtyckiej na osiedlu Gutkowo

(zobacz wniosek)

Gutkowo 100 000 Rewitalizacja terenu plaży, budowa zadaszenia, ławki, stoliki, miejsce na grilla i ognisko, boisko do piłki plażowej (z prawdziwego zdarzenia), budowa miejsca ekranów odgradzających plac od ulicy, miejsce zabaw dla dzieci, prawdziwe duze molo z wygrodzonym miejscem dla najmłodszych, huśtawki, miejsce do cumowania sprzetu wodnego.
117

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i ograniczenie zachowań aspołecznych - I etap

 

(zobacz wniosek)

Brzeziny 110 000 Zadanie polega na zamontowaniu dwóch kamer jadna w okolicy mostu na Łynie, druga w centralnym punkcie osiedla-w okolicy petli autobusowej i kapliczki.
118

Dokończenie drogi rowerowej ul. Hozjusza do Nowobałtyckiej i wymiana chodnika od seminarium w kierunku Nowobałtyckiej

(zobacz wniosek)

Redykajny 110 000 Zadanie jest następnym etapem realizacji projektu budowy drogi rowqerowej, chodnika i zatok autobusowych z 2009r. Wzdłuż ul. Kozjusza. Droga rowerowa kończy się aktualnie na ul. Hozjusza w okolicy domów przy wjeździe na ul. Żbiczą, brakuje ponad 200m do pasa drogowego przyszłej ul. Nowobałtyckiej i do okolic wjazdu do firm Termobud i Yakan należy poprowadzić tą drogę, wg tej samej technologii. Nowy chodnik kończy się w okolicy seminarium ul. Fiołkowa. Należy go przedłuzyć wymieniajac zniszczony chodnik w kierunku ul. Narcyzowej i dalej w kierunku Nowobałtyckiej.
119

Kontynuacja modernizacji chodnika przed szkołą podstawową nr 18 i biblioteką miejską - ul. Żytnia 71 w Olsztynie

(zobacz wniosek)

Dajtki 110 000 Kontynuacja modernizacji chodnika przed szkołą podstawową nr 18 i biblioteką miejską - ul. Żytnia 71 w Olsztynie etap II i III opracowanej w 2015 r. dokumentacji projektowej zawierającej: remont chodnika wzdłuż ul. Kłosowej, remont i budowa miejsc postojowych, 6 nowych miejsc i istniejących, remont chodnika od strony ul. Żytniej, budowa wjazdu do rady Osiedla i biblioteki miejskiej.
120

Objęcie placu zabaw monitoringiem i uzupełnień wyposażenia

(zobacz wniosek)

Podleśna 110 000 Monitoring placu zabaw przy ul. Zamenhofa i uzupełnienie wyposażenia placu w urządzenia dla dzieci. Priorytet-monitoring.
121

Siłownia pod chmurką dla małych i dużych-małe centrum rekreacji

(zobacz wniosek)

Gutkowo 50 000 W ramach projektu zakładane jest utworzenie małej osiedlowej siłowni pod chmurką. Planowane jest postawienie co najmniej czterech urządzeń do ćwiczeń dla dorosłych) oraz co najmniej trzech elementów dla dzieci. Ponadto należałoby uporządkować i przygotować teren do wypoczynku rodzinnego. Zadanie ma byc realizowane przy ul. Czarnieckiego (miedzy ul. Czarnieckiego, Rocha i Żurawią) na działce nr 53/71 w obrębie 141, na której obecnie znajduje się teren zielony. Siłownia miałaby być wkomponowana w istniejącą zieleń, między drzewami, co oznaczałoby małą ingerencję w teren. Teren zielony zostałby terenem zielonym.
122

Wymiana jezdni oraz chodnika przy ul. Promienistej w Olsztynie - etap I

(zobacz wniosek)

Kortowo 110 000 Zadanie polegające na zdjeciu popękanej, wybrakowanej i zbudowanej z róznych materiałów powierzchni jezdni oraz chodnika oraz położenie nowej z kostki betonowej.
123

Oświetlenie i doposażenie parku zdrowia na osiedlu Pieczewo przy ul. Świtycz-Widackiej - III etap

(zobacz wniosek)

Pieczewo 110 000 W celu utrzymania właściwego bezpieczeństwa w godzinach wieczornych, a tym samym zwiększenia atrakcyjności instniejącego "Parku Zdrowia", jako III etap przewiduje się wykonanie oświetlenia parkowego tj. około 8 szt. słupów oświetleniowych typu Rosa. Oświetlenie umożliwi korzystanie z "Parku Zdrowia" w okresie popołudniowym w okresie jesienno-wiosennym. Ponadto, doposażenie parku w zewnętrzny stół do szachów, stół do ping-ponga oraz stojak na rowery spowoduje zwiększenie zainteresowania młodzieży. W celu umożliwienia dojazdu samochodem do niniejszego parku, proponuje się wykonanie 24 miejsc parkingowych przy ul. Sikiryckiego w obrębie istniejącego "Parku Zdrowia".
124

Wymiana chodnika i naprawa nawierzchni jezdni

(zobacz wniosek)

Śródmieście 110 000 Olsztyn-Stare Miasto ul. Piastowska i Długosza od strony katedry.
125

Wymiana nawierzchni jezdni na całej długości ul. Piastowskiej oraz części chodnika nie objętej działkami prywatnych właścicieli

Połączony z projektem nr 124

(zobacz wniosek)

Śródmieście 110 000 Pilna wymiana nawierzchni jezdni na całej długości ul. Piastowskiej, ponieważ nie remontowana i nie wymieniona od lat 50-tych XX wieku stwarza zagrożenie dla ruchu kołowego na części ul. Piastowskiej część chodników wymaga koniecznej wymiany, obecny stan powoduje częste urazy, kontuzje u pieszych.
128

Równy chodnik i ścieżka rowerowa przy ul. Janowicza i Flisa

(zobacz wniosek)

Jaroty 99 000 Wykonanie równego chodnika ze scieżką rowerową przez ul. Janowicza, łącząc tym samym ścieżkę rowerową i równy chodnik pomiedzy ulicami Witosa oraz Wilczyńskiego oraz przy ul. Flisa do skrzyżowania z ul. Piotrowskiego.
129

Organizacja zajęć szachowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych

(zobacz wniosek)

Grunwaldzkie 6 460 Organizacja zajęć szachowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach kółka szachowego istniejącego przy radzie osiedla Grunwaldzkiego. Do dalszego funkcjonowania brakuje sprzetu szachowego. Ten, który jest w posiadaniu kółka, jest już mocno zużyty i zdekompletowany. Wniosek jest o jego uzupełnienie.
130

Poprawa wizerunku ul. Białostockiej poprzez wymianę wymianę nawierzchni chodnika - etap II, III, IV (kontynuacja zadania z II edycji OBO)

(zobacz wniosek)

Mazurskie 110 000 Remont starego, zniszczonego chodnika i wymiana nawierzchni na kostkę betonową typu polbruk. Wymianie podlega cała konstrukcja chodnika wraz z podbudową, obrzeżami i krawężnikami drogowymi, po obu stronach ulicy, na pow. ok.. 750m2 - etap II, III i IV łącznie. Projekt techniczny został wykonany w ramach II edycji OBO.
131

Spotkajmy się na Redykajnach

(zobacz wniosek)

Redykajny 100 000 Zaniedbany teren między ul. Hozjusza a parkingiem przy sklepie Biedronka zamienic w niewielki skwer z 4-5 ławkami parkowymi i stosownymi nasadzeniami drzew i krzewów. Umieścić ok.. 15 ławeczek parkowych w otoczeniu krzewów ozdobnych w ciagu ul. Hozjusza oraz na dłuższych odcinkach uliczek osiedlowych. Uporzadkować nieestetyczne zarośla, ciągnące się wzdłuż chodniczka spacerowego przy ul. Hozjusza na odcinku miedzy ul. Jemioły i św. Arnolda poprzez splantowanie terenu i nasadzenia krzewów ozdobnych wpisujących się w otoczeniu.
134

Naprawa chodnika przy ul. Żeromskiego

(zobacz wniosek)

Wojska Polskiego 100 000 Dotyczy chodnika pomiedzy budynkami Jagiellońska nr 15 a Żeromskiego 43 (obręb 20 działka 9)) od południowej strony ul. Żeromskiego. Chodnik jest połamany, pełen dziur, bardziej przypomina tor przeszkód anizeli trakt pieszy. Niezbędna jest wymiana płyt chodnikowych, ścieków wód opadowych i części krawężników.
138

Zagospodarowanie podwórza przy ul. Kosciuszki 14, 14a Ketrzyńskiego 1a, 1b

(zobacz wniosek)

Kętrzyńskiego 100 000 Ciąg dalszy zadania, które wygrało Obo z roku 2013. Odwodnienie i zagospodarowanie podwórza zgodnie z istniejacą dokumentacją techniczną sporządzoną i sfinansowaną z OBO 2013. Częściowa wymiana gruntu.
139

Remont wewnętrznej drogi dojazdowej w kompleksie budynków ul. Okrzei 14, 14a-15, Kolejowej 6-9, Sienkiewicza 2, 2a, 4,6

(zobacz wniosek)

Zatorze 110 000 Remont wewnętrznej drogi dojazdowej wraz z zagospodarowaniem terenu wzdłuz budynków ulic: Okrzei 24-14a-15, Kolejowej 6,7,8,9, Sienkiewicza 2, 2a, 4, 4a, 6. W ramach działania planuje się wykonanie odwodnienia terenu, zamkniecia wiaty śmietnikowej, przygotowanie miejsca na ustawienie pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i inne niezbędne prace.
140

Kocanki - nawierzchnia bitumiczna

(zobacz wniosek)

Redykajny 65 000 Wykonanie nawierzchni bitumicznej na odcinku ok.. 120m pomiędzy dwoma skrzyżowaniami ul. Kocanki z ul. Dziewanny. Ul. Kocanki jest jedyną drogą z osiedla która bezpośrednio łączy się z chodnikiem prowadzącym do ul. Hozjusza tj. do przystanku MPK, kościoła.
141

Remont chodników wraz z odwodnieniem na ul. Wańkowicza - Nagórki (przy Biedronce po jednej i drugiej stronie ulicy) - nry działek 106-29/1, 106-11/11, 106-11/10

(zobacz wniosek)

Nagórki 80 000 Remont chodników wraz z odwodnieniem ul. Wańkowicza od przystanku przy Biedronce do skrzyżowania z ul. Orłowicza po jednej i drugiej stronie ulicy wg załączonej mapy. Wnioskodawca zastrzega sobie prawo do kontaktu w ramach organizacji zadania.
142

I festiwal/przegląd piosenki na "Nagórkach"

(zobacz wniosek)

Nagórki 30 000 W ramach przedsięwzięcia planuje się przeprowadzenie konkursu jednej piosenki dla róznej grupy wiekowej młodzieży oraz koncert zespołów połączony z festynem osiedlowy. Młodzież będzie mogła zap[rezentować zarówno własne utwory, jak i kowery. Mile widziane właczenie się MOK i placówek edukacyjnych z Nagórek. Wnioskodawca zastrzega sobie prawo do kontaktu w ramach organizacji zadania.
143

Bez progów i barier - olsztyńska planeta dostępna dla niewidomych

(zobacz wniosek)

Kościuszki 96 675 Projekt ma na celu stworzenie przyjzanego i profesjonalnego miejsca gdzie nie tylko młodzi ludzie ale i starsi, zdrowi oraz niepełnosprawni będą w stanie samodzielnie korzystać z zasobów biblioteki i internetu. Umożliwią to stanowiska komputerowe ze specjalistycznym oprogramowaniem powiększającym i udźwiękawiającym które pozwolą na swobodne korzystanie z komputera osobom z dysfunkcją wzroku. Ponadto stanowiska zostaną wyposażone w nowoczesny program który znacząco ułatwia korzystanie z komputera osobom starszym. Wyposażenie biblioteki w powiększalniki stacjonarne pozwoli na odczytywanie i powiększanie dokumentów oraz publikacji. Dodatkowo cały personel Planety 11 zostanie przeszkolony z obsługi osób niepełnosprawnych oraz sprzętu. Planujemy zakup książek mówionych w celu powiększenia zasobów biblioteki.
145

Uregulowanie łącznika, możliwość swobodnego dojścia pieszo z ul. Sucharskiego do ul. Andersa

(zobacz wniosek)

Generałów 110 000 Połączenie ulic Sucharskiego, Sosnkowskiego i Andersa celem umożliwienia szybszego, łatwiejszego dojścia do przystanku MPK (skomunikowanie części osiedla z tramwajem i komunikacją publiczną przy ul. Sikorskiego. Uregulowanie dojścia pomiedzy ulicami, poprawa chodników, schodów, budowa dobrego zjazdu dla wózków, rowerów.
146

Miejsca postojowe na Zaciszu przy ul. Złotej, poprawa dojścia do przystanku MPK

(zobacz wniosek)

Generałów 110 000 Budowa ekologicznych miejsc postojowych na niezagospodarowanym odcinku ul. Złotej (obecnie nawierzchnia gruntowa, utwardzona, pobocza niezagospodarowane), wykonanie dojścia do przystanku MPK od parkingu przy budynkach OTBS (obecnie zejście o nawierzchni gruntowej). Modernizacja dojścia do przystanku MPk konieczna ze względu na zagrodzenie schodów płotem. Miejsce postojowe wykonane jako ażurowe konstrukcje z tworzyw sztucznych, w nawierzchnię wsiana trawą, zabezpieczoną krawężnikiem. Takie rozwiązanie pozwoli zatrzymać wody opadowe na terenie parkingów. Konieczna poprawa utwardzenia ul. ZŁotej-zmiana z drogi gruntowej na drogę o nawierzchni ulepszonej, wyłożoną płytami drogowymi bądź ażurowymi. Zabezpieczenie przed unoszeniem się kurzu, strefa zamieszkania. Nasadzenie kompensacyjne drzew.
148

"Psi Park" - wybieg dla psów z torem agility

(zobacz wniosek)

Nagórki 109 165 Celem projektu jest stworzenie ciekawego miejsca przyjaznego wszystkim mieszkańcom, bez względu na to czy posiadają psy czy nie. Wybieg dla psów to bezpieczne i atrakcyjne miejsce stworzone w celu swobodnego i legalnego puszczania zwierzat bez kagańca i smyczy, wyposażone w automat do worków i kosze na odchody pupili. Usytuowanie inwestycji to gminny teren przylegajacy do ogródka "Jordanowskiego"przy ul. Barcza.
164

Wypożyczalnia rowerów elektrycznych przy Tartaku Raphaelsohnów w Parku Centralnym.

(zobacz wniosek)

Podgrodzie 100 000 Zakup rowerów elektrycznych i całoroczne utrzymanie wypożyczalni rowerów w Tartaku Raphaelsohnów w Parku Centralnym.
165

Wypożyczalnia rowerów elektrycznych przy CRS Ukiel.

(zobacz wniosek)

Dajtki 100 000 Zakup rowerów elektrycznych i całoroczne utrzymanie wypożyczalni rowerów elektrycznych (całoroczne) przy CRS Ukiel na ulicy Jeziornej.
166

Modernizacja placu zabaw przy ul. Wyspiańskiego

(zobacz wniosek)

Wojska Polskiego 110 000 Odnowienie części placu zabaw dla najmłodszych. Dostawienie nowych zabawek.
201

Montaż trwałych urządzeń sprawnościowych, zapewniających zdrowie i radość-siłownia plenerowa.

(zobacz wniosek)

Kościuszki 48 000

Główne działa związane z realizacją zadania:

  1. Wybranie umiejscowienia siłowni plenerowej na terenie posesji
  2. Wykonanie projektu i oferty przetargowej
  3. Przygotowanie podłoża (wyrównanie i utworzenie terenu)
  4. Zakup trwałych, certyfikowanych urządzeń sprawnościowych (siłownia plenerowa)
  5. Montaż urządzeń
  6. Uroczyste otwarcie siłowni.

<colgroup width="56"></colgroup> <colgroup width="221"></colgroup> <colgroup width="128"></colgroup> <colgroup width="101"></colgroup> <colgroup width="307"></colgroup>

NR: projektu tytuł zadania osiedle szacunkowe koszty opis zadania
1 Zagospodarowanie terenu byłego boiska asfaltowego przy ulicy Dworcowej - za blokiem Pana Tadeusza 2 Pojezierze 100 000 usunięcie nawierzchni asfaltowej, zagospodarowanie terenu, wykonanie nasadzeń i ścieżek spacerowych z ławeczkami
2 Wykonanie szachownicy do gry w szachy plenerowe Śródmieście 28 000 wykonanie trwałej szachownicy o wymiarach 8x8 metrów, zakup kompletu bierek do gry i ustawienia kilku ławeczek dla kibiców. Lokalizacja w Parku Centralnym.
3 Podwórko u Stefana-zagospodarowanie podwórka w kwartale ulic Żeromskiego, Sienkiewicza i Jagiellońskiej-II edycja. Zatorze 110 000 Podwórko w kwartale ulic Żeromskiego, Sienkiewicz i Jagiellońskiej, działki o numerach 20-142/28, 2-142/29, 20-142/30. Wykonanie odwodnienia terenu, wyrównanie i utwardzenie drogi dojazdowej do garaży, wykonanie parkingu przy ul. Sienkiewicza 9.
4 Przeprowadzacz "Pan Stop" na przejściu przy Piłsudskiego 44 Kormoran 20 000 Zatrudnienie na 10-mcy (od 1 stycznia do 30 czerwca oraz od 1 września do 31 grudnia) przeprowadzacza na przejsciu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego 44.
5 Boiska do mini piłki nożnej w Parku Kusocińskiego Pojezierze 50 300 Zagospodarowanie boiska do mini piłki noznej na działce nr 97-12/14 w Parku Kusocińskiego polegającym na rozbiórce powierzchni asfaltowej oraz starych elementów konstrukcji koszy do gry w koszykówkę, przygotowanie nawierzchni trawiastej wraz z podbudową pod nawierzchnię, zakup i posadowienie dwóch bramek do mini piłki noznej, zakup i posadowienie dóch ławeczek bez oparcia, wyznaczenie farbą do trawy powierzchni boiska.
6 SŁUCHAJ! Literatura słowa mówionego - zakup audio-booków. Śródmieście 5 000 Zakup 100 sz. audio-booków do Biblioteki Miejskiej Planeta 11. Lista książek do słuchania może powstać w wyniku konsultacji społecznych.
8 Oświetlenie skweru przy ul. Kościuszki / pl. Pułaskiego Kętrzyńskiego 110 000 Wykonanie oświetlenia skweru przy ul. Kościuszki/pl. Pułaskiego. Aktualizacja projektu, uporządkowanie roślinności. Szczegółowe rozwiązania zostały ujęte w podsumowaniu konsultacji społecznych dotyczących tego skweru.
9 Mówię do Ciebie - zakup audio-booków do Biblioteki Miejskiej przy ul. Świtezianki. Pojezierze 5 000 Zakup 100 szt. audio-booków do Biblioteki Miejskiej przy ul. Świtezianki. Lista tytułów powinna powstać w drodze konsultacji społecznych.
10 Remont nawierzchni chodnika (wymiana) ul. Smętka 28 i 28A Grunwaldzkie 34 850 Rozbiórka zniszczonych nawierzchni chodnika. Ustawienie nowych krawężników. Ustawienie nowych obrzeży trawnikowych. Ułożenie nowej nawierzchni chodnika z kostki polbrukowej. Uformowanie nawierzchni przy urządzeniach uzbrojenia. Odwiezienie zużytych elementów nawierzchni do utylizacji.
11 Remont nawierzchni chodnika (wymiana i uzupełnienie) ul. Radiowa 29. Wojska Polskiego 32 320 Rozbiórka zniszczonych nawierzchni chodnika. Ustawienie nowych krawężników. Ustawienie nowych obrzeży trawnikowych. Ułożenie nowej nawierzchni chodnika z kostki polbrukowej. Uformowanie nawierzchni przy urządzeniach uzbrojenia. Odwiezienie zużytych elementów nawierzchni do utylizacji.
12 Remont nawierzchni chodnika (wymiana i uzupełnienie) ul. Wojska Polskiego 45 Wojska Polskiego 11 260 Rozbiórka zniszczonych nawierzchni chodnika. Ustawienie nowych krawężników. Ustawienie nowych obrzeży trawnikowych. Ułożenie nowej nawierzchni chodnika z kostki polbrukowej. Uformowanie nawierzchni przy urządzeniach uzbrojenia. Odwiezienie zużytych elementów nawierzchni do utylizacji.
13 Wykonanie nowego chodnika Iwaszkiewicza Podgrodzie 25 500 Rozbiórka zniszczonych nawierzchni chodnika. Ustawienie nowych krawężników. Ustawienie nowych obrzeży trawnikowych. Ułożenie nowej nawierzchni chodnika z kostki polbrukowej. Uformowanie nawierzchni przy urządzeniach uzbrojenia. Odwiezienie zużytych elementów nawierzchni do utylizacji.
14 Wykonanie oświetlenia schodów terenowych - budynek ul. Żołnierska 12A do Kościuszki 99 Kościuszki 21 000 Wykonanie oświetlenia schodów terenowych (dwoma lampami) usytuowanych na skarpie od budynku Żołnierska 12A do budynku przy ul. Kościuszki 99
15 Budowa chodnika wraz z przebudową oswietlenia na ul. Piotrowskiego (odcinek miedzy Mroza i Flisa) Jaroty 110 000 Wybudowanie chodnika wzdłuż ul. Piotrowskiego, po stronie budynków 8, 10, 12 (od strony ul. Jarockiej), na odcinku pomiędzy ul. Mroza i ul. Flisa. Dodatkowo proponujemy przebudowę istniejacego oświetlenia. Dokumentacja jest przygotowana i jest zatiwerdzona decyzją nr II-818/2012 z 31 grudnia 2012r.
17 Remont wiaty śmietnikowej znajdującej się za budynkiem przy ul. Żeromskiego 1 w Olsztynie Wojska Polskiego 43 000 Zadanie polegać będzie na rozebraniu starej, zniszczonej, blaszanej wiaty śmietnikowej, w której nie mieszczą się kontenery do segregacji odpadów i postawieniu w tym samym miejscu nowej, większej wiaty murowanej, zadaszonej, zamykanej. Wiata usytuowana jest za budynkiem przy ul. Żeromskiego 1 na działce nr 21-227/10.
18 Wymiana starej, zniszczonej i nierównej nawierzchni chodnika na polbruk z jednoczesną wymianą krawężników drogowych i obrzeży trawnikowych wzdłuż budynków przy ul. Turkowskiego 5 i 7. Pieczewo 51 649,25 Wymiana starej, zniszczonej i nierównej nawierzchni chodnika z płytek chodnikowych na polbruk przy ul. Turkowskiego 5 i 7 o powierzchni 205,85m2 z jednoczesną wymianą krawężników drogowych na odcinku 104 mb oraz obrzeży trawnikowych o długości 227 mb wraz z wywiezieniem starych połamanych płytek.
20 Realizacja projektów budowy przejść miedzy ulicami Brzeziny 110 000 Realizacja projektów budowy przejść miedzy nastepujacymi ulicami: Wawrzyczka-Wengris, Szczekin-Krotowa do CH Real, Wawrzyczka - Wadowskiego, Młynka - Towarnickiego, Dubiskiego - Wawrzyczka.
21 Budowa chodnika po zachodniej stronie ul. Iwaszkiewicza w Olsztynie od boiska SP nr 29 do ul. Tuwima "starej" (Lidl). Podgrodzie 110 000 Budowa chodnika, ciąg pieszy o szerokosci co najmniej 1,5 m i długości ok.. 250 m, wraz z montażem bariery ochronnej o długości ok.. 3 metrów nad ciekiem wodnym zlokalizowanym na ok.. 100 metrze inwestycji., nawierzchnia z kostki betonowej.
23 Budowa miejsc postojowych przy ul. Hallera na osiedlu Generałów Generałów 108 000 Budowa 25 miejsc postojowych w pasie drogowym ul. Hallera na wysokości budynków nr 6 oraz nr 8 na osedlu Generałów.
24 Wymiana nawierzchni chodnika na ul. Żeromskiego, obręb 20-9 Wojska Polskiego 110 000 Chodnik jest zniszczony, połamany, miejscami dziurawy. Dotyczy to południowej pierzeji od ul. Jagiellońskiej do al. Wojska Polskiego.
25 Budowa otwartej siłowni zewnętrznej dla mieszkańców osiedla Kormoran Kormoran 61 500 Projekt zakłada budowę otwartej siłowni na świeżym powietrzu dla mieszkańców Olsztyna. Siłownia zlokalizowana będzie na działce nr 11 obręb 104 znajdujacej się na terenie ZSO nr w Olsztynie - trwały zarzad. Na potrzeby siłowni teren zostanie wydzielony i użyczony Radzie Osiedla do użytkowania.
26 Rewitalizacja rozpadającego się ogrodzenia wokół budynku przy ul. Kromera 1 - sąsiadujacego z parkiem Podzamcze Grunwaldzkie 110 000 Zadanie będzie polegało na zaprojektowaniu, uzgodnieniu projektu z woj.. konserwatorem zabytków, dokonaniem rozbiórki i odtworzeniu ogrodzenia.
27 Huśtawka dla niepełnosprawnych dzieci przy szkole podstawowej nr 25 w Olsztynie i placu zabaw przy ul. Barcza Nagórki 54 000 Zakup i montaż huśtawki dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich wraz z zagospodarowaniem terenu - nawierzchnia sprzyjająca korzystaniu z urządzenia, huśtawka powinna być zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie boiska, placu zabaw, miejsc aktywności. Wymiary huśtawki 2,94x1,93, strefa funkcjonowania 6x7 metrów.
28 Budowa ogólnodostępnego placu zabaw przy ul. Kajki Kętrzyńskiego 110 000 Wykonanie placu zabaw wraz z małą architekturą na działce obręb 72 działka 222. Możliwa powierzchnia do wykorzystania - 500m2.
29 Remont nawierzchni chodnika (wymiana) ul. Profesorska 2,5 do Profesorska 15 Podgrodzie 64 950 Rozbiórka zniszczonych nawierzchni chodnika. Ustawienie nowych krawężników. Ustawienie nowych obrzeży trawnikowych. Ułożenie nowej nawierzchni chodnika z kostki polbrukowej. Uformowanie nawierzchni przy urządzeniach uzbrojenia. Odwiezienie zużytych elementów nawierzchni do utylizacji.
30 Budowa jezdni ulicy Złotej na osiedlu "Zacisze" Generałów 100 000 Zadanie polega na budowie jezdniulicy Złotej na osiedlu Zacisze i połączeniu jej z istniejącymi zjazdami, bez budowy chodników i oświetlenia ulicznego, na odcinku na odcinku ok. 100m, od ulicy Srebrnej do wysokości zjazdów do budynków Złota 13 i Złota 12.
31 Siłownia na powietrzu dla dorosłych Gutkowo 40 000 Siłownia ma stanąć na działce obręb 153 działka nr 27/71 w planie miejscowym zieleń uszkodzona przy Orliku. Zestaw urządzeń powinien być ustalony przez fachowca od fitnes, kulturystyki i rehabilitacji. Proponuję urządzenia do ćwiczeń wszystkich części ciała.
32 Połączenie dwóch plaż w Gutkowie jeziora Ukiel wzdłuż ul. Stokowej Gutkowo 110 000 Proponuję połączenie dwóch plaż wzdłuż ulicy Stokowej jeziora Krzywego kładką drewnianą.
34 Remont wiaty śmietnikowej znajdującej się za budynkiem przy ul. Plac Konsulatu Polskiego 5 w Olsztynie Kętrzyńskiego 43 000 Zadanie polegać będzie na rozebraniu starej i, zniszczonej, blaszanej wiaty śmietnikowej, w której nie mieszczą się kontenery do segregacji odpadów i postawieniu w tym miejscu nowej, większej wiaty ale murowanej, zadaszonej, zamykanej, z zabudowanymi (siatka) prześwitami. Powierzchnia nowej wiaty powinna wynosić około 12-14m2. Wiata usytuowana jest budynkiem przy ul. Plac Konsulatu Polskiego 5 w Olsztynie na działce gruntu 72-75/2 przy garażach.
35 Zagospodarowanie podwórka przy ulicach Kopernika-Kętrzyńskiego-Kościuszki-Pl. Pułaskiego- etap II Kętrzyńskiego 81 000 Przełożenie trylinki w miejscach wymagających wyrównania. Utwardzenie nawierzchni placu wielofunkcyjnego w pozostałych miejscach (dz. Nr 12 i 13/6, 4/1) część utwardzona została w I etapie. Uzupełnienie nawierzchni trwanika. Ustawienie 2 lub 3 urządzeń treningowych "siłownia pod chmurką". Wyrównanie nawierzchni na boisko do kosza. Oświetlenie placu zabaw (przy ul. Kętrzyńskiego).
36 Wymiana chodników przy ul. Sienkiewicza Zatorze 110 000 Ułożenie nowych chodników na ul. Sienkiewicza między ul. Żeromskiego i Niedziałkowskiego, jednostronnie przylegajace do budynków ul. Sienkiewicza 11 i 13 zgodnie z załączonym rysunkiem graficznym szczegółowo określającym zakres prac. Zakres prac obejmie także wykonanie nowego zjazdu z ulicy Sienkiewicza do budynków. W wielkości środków finansowych po wykonaniu samych chodników.
38 Zakup i montaż ulicznych Ładowarek Solarnych Dajtki 106 000 Zakup i montaż ładowarek słonecznych w miejscach publicznych o większym natężeniu ruchu. Dwie Ładowarki Solarne miałyby stanąć na obiektach CRS Ukiel, przy Kapitanacie oraz na Słonecznej Polanie.
39 Zakup i montaż ulicznej Ładowarki Solarnej Kormoran 53 000 Zakup i montaż ładowarek słonecznych w miejscach publicznych o większym natężeniu ruchu. Ładowarka Solarna miałaby stanąć przy HWS Urania.
40 Zakup i montaż Ładowarek Solarnych Śródmieście 106 000 Zakup i montaż ładowarek słonecznych w miejscach publicznych o większym natężeniu ruchu. Ładowarki Solarne miałaby stanąć przy Ratuszu w centrum miasta oraz w Parku Centralnym.
42 Poidełko miejskie nad Jeziorem Długim Nad Jeziorem Długim 10 000 Podłączenie i montaż poidełka z wodą pitną. Umiejscowienie od strony ul. Leśnej, na początku deptaka przy jeziorze.
43 Dwie toalety "samoczyszczące się" w Parku Kusocińskiego Pojezierze 110 000 Budowa dwóch toalet "samoczyszczących się" w Parku Kusocińskiego. Toalety na wzór tych, które ustawione zostały w Parku Centralnym.Lokalizacja: okolice placu zabaw dla dzieci (naprzeciwko stawków), okolice placu zabaw dla dzieci (niedaleko "asfaltowego" kółka).
44 Rekreacyjna wiata w Parku Kusocińskim Pojezierze 60 000 Budowa rekreacyjnej wiaty w Parku Kusocińskiego. Pod wiatą powinny się znaleźć stoliki, krzesła, kosz na śmieci oraz murowany grill. Uporzadkowanie terenu wokół (trawa, kwitnace rośliny). Wiata mogłaby służyć jako miejsce do wspólnego piknikowania, grillowania lub spotkań mieszkańców. Lokalizacja: okolice placu zabaw dla dzieci (naprzeciwko stawków). Wiata odsunięta od bloków mieszkalnych.
45 Święto ulicy Pana Tadeusza Pojezierze 50 000 Lokalizacja:ul. Pana Tadeusza w Olsztynie. Termin czerwiec 2016 r. Przebieg wydarzenia: święto ulicy w formie festynu, stoiska, występy -tereny zielone, place zabaw, zawody sprawościowe dla dzieci, zajęcia czytelnicze z Biblioteką Miejską, zajecia integracyjne z Domem Dziennego Pobytu, występy olsztyńskich zespołów, stand-up komediowy, flumark osiedlowy, porady lekarskie-przychodnia. Czas trwania 9.00-16.00 (18.00).
46 "Klub Malucha" stworzenie miejsca do spotkań i zabawy opiekunów/mam z małymi dziećmi (0-3 lat). Śródmieście 20 000 Wynajęcie pomieszczenia/sali (lokalizacja np. MOK, Pałac Młodzieży), przystosowanie sali i wyposażenie w zabawki, książeczki, radioodtwarzacz, pomoce edukacyjne, wyposażenie kącika kuchennego w termos, czajnik, kuchenkę mikrofalową, wyposażenie łazienki w przebierak, organizowanie spotkań z ekspertem (psycholog, dietetyk, pediatra, położna), animacje prwadzone przez studentów pedagogiki, częstotliwość 3 x w tygodniu godz. 9-12.
47 Zakup audiobooków do Biblioteki Miejskiej nr 13. Pieczewo 5 000 Zakup 100 szt audiobooków do Biblioteki nr 13 na Pieczewie. Lista tytułów powinna być przystajaca do aktualnych czasów. Mogłaby być ustalona w drodze konsultacji społecznych lub skonsultowana z biblioteką.
48 Utwardzenie podłoża i położenie kostki brukowej wraz z odwodnieniem i nasadzeniami zieleni Kętrzyńskiego 110 000 W ramach zadania zostałyby wykonane następujace prace: wyrównanie, utwardzenie nawierzchni, odwodnienie (drenaż) i położenie kostki brukowej oraz zaprojektowanie i wykonanie nasadzeń zieleni na podwórzu przy ul. Mazurskiej 13, 13a, 13b, 11 i 11a (jest to jedno podwórko o łącznej powierzchni ok. 650 m2).
49 Wykonanie lub naprawa chodnika przy posesji na ul. Siewnej 72,10-831 Olsztyn Dajtki 900 Należałoby wymienić chodnik poniszczony i nierówny przy posesji na ul. Siewnej 72 w Olsztynie. W ostatecznosci mógłby zostać naprawiony i położony równo.
50 Remont i modernizacja podwórka położonego przy ul. Mazurska 7a i Dąbrowszczaków 16 i 17 Kętrzyńskiego 110 000 Wyrównanie i wymiana nawierzchni, wyłożenie kostki polbrukowej, wyznaczenie miejsc postojowych, nasadzenie krzewów, podwórko usytuowane jest na działce obręb 72-113/4 obręb 72-113/1.
52 Naprawa schodów terenowych na zejściu do ciągu spacerowego, przed budynkiem Biblioteki nr 9, ul. Żołnierska 47 Kormoran 45 000 Całkowita naprawa schodów terenowych plus montaż barierki. Zejscie po stoku do ciągu spacerowego pod ulicą Żołnierską, przed budynkiem Biblioteki nr 9 przy ul. Żołnierskiej 47.
53 Naprawa schodów terenowych przy ul. Pstrowskiego vis a vis Salonu Meblowego "Elżbieta" Kormoran 10 000 Naprawa uszkodzonych schodów terenowych - zejście ze skarpy do ulicy Piotrowskiego- vis a vis Salonu Meblowego "Elżbieta"
54 Wymiana chodnika przy ul. Parkingowej vis a vis budynku Wyszyńskiego nr 10-12 Kormoran 25 000 Wymiana chodnika przy ul. Parkingowej - vis a vis budynku Wyszyńskiego 10-12 - nowe krawężniki oraz kostka polbrukowa.
58 Remont podium sceny oraz schodów (dawna muszla koncertowa) w Parku Jakubowo Wojska Polskiego 110 000 W ramach zadania planowana jest wymiana nawierzchni podium sceny oraz remont przylegających do niej schodów (po środku oraz po obu jej brzegach). Planowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie Parku Jakubowo.
59 Podwórko na Puszkina - zagospodarowanie terenu przy ul. Puszkina 11 na działania sąsiedzkie (nr geodezyjny działki 50, obręb 21) Zatorze 110 000 Lokalizacja proponowanego działania to teren przy SP 13, ul. Puszkina 11, nr geodezyjny działki 50, obręb 21, pow. 1,3052 ha.W ramach projektu chcemy zrealizować: wybudowanie wielofunkcyjnej altany z podłogą i infrastrukturą, wykonanie drewnianego podestu z przeznaczeniem na koncerty, wydarzenia artystyczne, przedstawienia w plenerze, zagospodarowanie terenu-mała architektura, zieleń, wykonanie stosownych projektów inwestycji.
60 Budowa miejsc postojowych i ciągu pieszo - jezdnego za budynkiem nr 25 (Tortex) przy ul. Dworcowej w Olsztynie Pojezierze 110 000 Budowa miejsc postojowych i ciągu pieszo-jezdnego zlokalizowana jest na działce nr 97-26 i jest wyłączną własnością gminy Olsztyn w trwałym zarządzie ZDZiT.
63 Budowa multiareny w Parku Kusocińskiego w Olsztynie Pojezierze 110 000 Budowa multiareny zlokalizowana jest na działkach nr 97-12/14, 97-13, 97-14/10, które są wyłączną własnością Gminy Olsztyn, w admistracji ZDZiT (w miejscu zniszczonego placu zabaw do gry w piłkę) Zadanie należy wykonać w formie zaprejektuj-zbuduj.
64 Zwiększenie bezpieczeństwa na ul. Jagiellończyka w Olsztynie Grunwaldzkie 110 000 Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów na ul. Jagiellończyka w Olsztynie poprzez zmianę organizacji ruchu.
65 Remont chodnika w Parku Kusocińskiego w Olsztynie Pojezierze 110 000 Remont ciągu pieszego zlokalizowany jest na działkach 13, 23, 22, 21, 20, 14/10, 17, 16, 15, 27/3 w obrębie 97.
67 Wiaty rowerowe na osiedlu Śródmieście Śródmieście 108 000 W ramach zadania zostałyby postawione 3 wiaty rowerowe z zadaszeniem i oszalowaniem każda na 10 rowerów. Koło każdej wiaty znajdowałaby się stacja naprawy rowerów (podręczny warsztat rowerowy - miejsce samodzielnej naprawy rowerów). Dodatkowo zamieszczone zostałyby tablice informacyjne zgodnie z SIM Olsztyna. Proponowane lokalizacje wiat: koło Urzędu Miasta (z tyłu Ratusza), koło Liceum Ogólnokształcącego nr 1 oraz koło parkingu na ulicy Mochnackiego.
68 Kontynuacja budowy chodnika na ul. Jeżynowej od nr 8 do nr 24 i ul. Agrestowej od nr 2 do nr 8 oraz od nr 1 do nr 9 Zielona Górka 50 000 Kontynuacja budowy chodnika na ul. Jeżynowej od nr 8 do nr 24 i na ul. Agrestowej od nr 2 do nr 8 oraz od nr 1 do nr 9.
69 Remont chodnika przy ul. Grotha Pojezierze 40 000 Remont chodnika od pl. Daszyńskiego do bloku przy ul. J. Grotha 27.
70 Konkurs na stworzenie letniego scenariusza kultury dla Starego Miasta Śródmieście 57 000 Najcenniejszy historycznie obszar miasta, najczęściej odwiedzany przez turystów. Stare Miasto w Olsztynie zamyka się linią murów obronnych, z których tylko część jest widoczna-obszar zadania pokrywałby się więc z zabytkowymukładem urbanistycznym. Na obszarze który powinien być wizytówkąmiasta brak spójnego programu. Konkurs miałby wyłonić najlepszą ofertę ożywiającą S.M. w tym: stworzenie logo promujacego i ożywiającego S.M., wyłonieniepowiazanych ze sobą wydarzeń kulturalno-artystycznych (jednorazowych i cyklicznych) skierowanych do rozmaitych grup wiekowych i odbiorców ( w tym gosci spoza Olsztyna).
71 "Mikro muzeum "Zabytki z Barbakanu" Śródmieście 110 000 Podczas badań archeologicznych przeprowadzonych w roku 2012 pod bramą Górną w Olsztynie. Wydobyto kolekcje zabytków archeologicznych (w tym przedmioty codziennego użytku, kule armatnie) bezcennych dla dziedzictwa kulturowego Olsztyna. W ramach zadania planowane byłoby: inwentaryzacja i dokumentacja zbiorów, konserwacja zabytków, promocja zadania oraz przystosowanie pomieszczenia na terenie Starego Miasta na użytek mikro muzeum.
72 Doposażenie w sprzęt do ćwiczeń plac zabaw ul. Kąkolowa Dajtki 63 796 Ułożenie chodnika 80m przy placu zabaw łączącego ul. Kąkolową z ulicą Bławatną oraz zainstalowanie lamp oświetleniowych na placu zabaw. Zakup przyrządów do ćwiczeń oraz hustawek dla małych dzieci uzupełniających obecne wyposażenie placu zabaw oraz zakup linarium. Proponowany sprzęt firmy Novum.
73 Park wypoczynkowo - rekreacyjny Dajtki 98 000 Obszar znajdujacy się pomiędzy ul. Zbożową a Siewną (za kosciołem). Teren z imponującym drzewostanem nadajacy się do utworzenia miejsca do odpoczynku jak i do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Propozycja wieloetapowa. W pierwszym etapie ułozenie 160m chodnika łączącego ul. Zbożową z Siewną oraz zainstalowanie lamp oświetleniowych oraz ustawienie ławek. Dalszy etap to urządzenia do ćwiczeń oraz sprzętu dla dzieci ( huśtawki itp.) i monitoring. Zamontowanie stolików do gry w szachy i warcaby.
74 Kocia kawiarnia "Club 4 Cats" Nad Jeziorem Długim 100 000 Olsztyńskie stowarzyszenie Klub Miłośników i Hodowców Kotów Club 4 Cats zamierza stworzyć taką elegancką kawiarnię, w której oprócz mile spędzonego czasu w towarzysztwie kota, będzie można adoptować bezdomnego futrzaka lub wziąć udział w organizowanych spotkaniach edukacyjnych. Te ostatnio kierowane będą zwłaszcza do zorganizowanych grup. W tym celu przystojemy wynajęty lokal na kawiarnię w taki sposób, aby były wyodrębnione 3 główne sale: tylko dla ludzi, dla ludzi i kotów, tylko dla kotów oraz zaplecze socjalne.
75 Wymiana chodnika wokół placu zabaw wraz z oswietleniem przy placu zabaw na Wojska Polskiego Wojska Polskiego 110 000 Modernizacja chodnika łącznie ze wstawieniem progów zwalniających wokół placu zabaw dla dzieci oraz oświetlenie placu zabaw.
78 "Latajacy uniwersytet" językowy Śródmieście 100 000 Zorganizowanie ruchomej placówki oświatowej (przy którejkolwiek szkole lub przedszkolu).
83 II etap budowy trasy rowerowo-pieszej łączącej ulicę Kanta i Mroza (Janowicza) Jaroty 100 000 W II edycji OBO będzie realizowany I etap budowy trasy pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Witosa jako łącznik ul. Kanta i Janowicza. Kwota I etapu nie wyczerpuje całości zadania, konieczne jest jego etapowanie. Zgłoszenie dotyczy II etapu prac zgodnie z opracowanym projektem całości.
84 Wykonanie schodów z polbrukiem - zejście ul. Grabowskiego do ul. Grzegorzewskiej miedzy nr 17-19 oraz zainstalowanie oświetlenia Kościuszki brak kosztów zadania Wykonanie schodów z polbrukiem - zejście ul. Grabowskiego do ul. Grzegorzewskiej miedzy nr 17-19 oraz zainstalowanie oświetlenia.
85 Remont przejścia dla pieszych pomiędzy ul. Stefczyka a ul. Elbląską Mazurskie brak kosztów zadania Należy przeprowadzić remont przejścia dla pieszych pomiędzy ul. Stefczyka (na wysokości pl. Mazurskiego) a ul. Elbląską. W/w przejście zostało wykonane w 1991r. Od tego czasu nastąpiło zniszczenie takich elementów jak: wykruszenie i całkowite zniszczenie kilku stopni, zniszczenie odcinków chodnika-płytki chodnikowe połamane, brak poręczy-pozostały tylko fragmenty, krawężniki zniszczone. Wymienione elementy schodów należy wymienić a poręcze po obu stronach schodów-założyć nowe.
87 Budowa miniparku z bezpiecznym placem zabaw i tzw. siłownią pod chmurką na os. Podleśna w Olsztynie Podleśna 110 000 Proponuję w ramach zadania stworzyć zieloną, ogólnodostępną enklawę dla mieszkańców osiedla, a zwłaszcza zamieszkujacych teren pomiędzy ulicami Limanowskiego, Paderewskiego i sąsiadujacych. Wnioskowany minipark, zlokalizowany na działkach 17-123 i 17-122 powinien obejmować bezpieczny plac zabaw dla dzieci, ustawienie urządzeń tzw. siłowni zewnętrznej, a także wykonanie nasadzeń zieleni. Park powinien zostać ogrodzony i oświetlony a takze wyposażony w elementy małej architektury(altanę, ławki, kosze na śmieci itp.). Wskazana przestrzeń obecnie jest niezagospodarowana i nieuporządkowana, co sprzyja rozwijaniu zjawisk o charakterze negatywnym. Mogłaby natomiast stanowić miłe miejsce, sprzyjając integracji dzieci i dorosłych zamieszkujących osiedle. Takich miejsc wspólnej rekreacji na osiedlu brak.
91 Siłownia pod chmurką Kormoran 20 000 Zakup dwóch urządzeń do całorocznych ćwiczeń sportowo-rekreacyjnych na trawniku pomiędzy placem tramwajowym, a osiedlowych ciągiem spacerowym naprzeciwko bloku Żołnierska 28.
93 Kontynuacja remontu parkIngu przy Orliku 2012 SP nr 16, G 15 i PM 21 w Olsztynie Gutkowo 110 000 Parking przy SP nr 19, Gimnazjum nr 15 i Przedszkolu Miejskim nr 21 w Olsztynie w obrębie działki nr 153 zgodnie z istniejącym projektem wykonawczym (III etapowym). I etap parkingu został wykonany w ramach projektu OBO w 2014r.
94 Remont ul. Zyndrama z Myszkowic wraz z chodnikiem-II etap Grunwaldzkie 110 000 Przełożenie bruku na odcinku Grunwaldzka - Na Skarpie.
96 Zagospodarowanie podwórza i utworzenie miejsca na składowanie odpadów komunalnych Zatorze 110 000 Zagospodarowanie podwórza w kompleksie budynków M.Z. Malewskiej 5-7, 9, 9A polegajace na odprowadzeniu wód opadowych, wykonanie wewnętrznej drogi dojazdowej wraz z chodnikami, wydzielenie i przygotowanie miejsca na budowę wiaty śmietnikowej oraz miejsca (stanowisk) na ustawienie pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, wykonanie miejsc parkingowych oraz miejsca rekreacji dla matek z dziećmi i osób starszych.
97 Punkt Konsultacyjny - konsultacje oraz zajęcia terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych Śródmieście 110 000 Otwarcie Punktu Konsultacyjnego, który działałby trzy razy w tygodniu, przez 3 godziny. Każdego dnia dyżur pełniłby w nim specjalista(psychoterapeuta, terapeuta uzależnień, socjoterapeuta, terapeuta uzależnień behawioralnych, prawnik, psychiatra). Każda zgłaszajaca się osoba, mogłaby liczyć na fachową pomoc, wsparcie oraz informacje o innych instytucjach na terenie miasta oferujących specjalistyczną pomoc. Prowadzone byłyby również programy: -dla dorosłych-Trening Umiejętnosci Wychowawczych, -dla młodzieży eksperymentujacej ze srodkami zmieniajacymi swiadomość-Program Profilaktyczny TUKAN. Śródmieście to dzielnica miasta, w której brakuje miejsca gdzie osoby z różnymi problemami mogłyby uzyskać wsparcie oraz informacje gdzie szukać pomocy.
98 Przygotowanie sali warsztatowej (na bazie pomieszczeń dla RO Likusy) oraz wyposażenie jej w instrumentarium Carla Orffa. Likusy 110 000 Orff jest twórcą oryginalnej metody wychowania muzycznego, w której kładzie nacisk na aktywne uprawianie muzyki przez śpiew i grę na łatwych technicznie instrumentach. Niezbędna sala warsztatowa, którą w zakresie bazy pomieszczeń Rady Osiedla należałoby odnowić oraz wyposażenie jej w instrumenty wg wyżej wymienionej metody.
100 RAP FESTIWAL Śródmieście 110 000 Organizacja koncertu gwiazd polskiej sceny hip-hopowej: Palucha, Quebonafide, Sokoła. Lokalizacja:Amfiteatr.
102 Budowa schodów między ul. Bałtycką a starą Bałtycką (przy kapliczce) i budowa parkingu przed kościołem. Likusy 110 000 Budowa schodów między ul. Bałtycką a starą Bałtycką (przy kapliczce).Budowa parkingu przed kościołem na ul. Bałtyckiej (górka).
104 Utwardzenie przejść pomiędzy ulicami osiedlowymi ( Jagodowa- Wędkarska i Klonowa - Dębowa) Likusy 110 000 Utwardzenie przejścia pomiedzy ul. Jagodową a Wędkarską. Utwardzenie przejscia pomiedzy ul. Klonową a Dębową. W chwili obecnej przejścia w/w są nieutwardzone, nierówne oraz brak oswietlenia.
105 Utwardzenie oraz naprawa ogrodzenia placu postojowego przy Ośrodku Zdrowia ul. Bałtycka 43 Likusy 110 000 Rozbiórka istniejacej przybudówki do poziomu placu oraz jej zasypanie. Utwardzenie placu tak aby spełniał dobre warunki dla dojścia oraz parkowanie pojazdów. Wymiana siatki ogrodzeniowej wraz ze słupkami od strony posesji Bałtycka 45. Wyremontowanie i odnowienie ogrodzenia od strony ul. Bałtyckiej.
109 Siłownia na wolnym powietrzu / strefa rozruchowa nad Jeziorem Długim usytuowana w pobliżu placu zabaw Nad Jeziorem Długim 36 000 Celem projektu będzie realizacja siłowni na wolnym powietrzu oraz strefy rozruchowej przy jeziorze Długim. Miejsce realizacji - sąsiedztwo istniejacego nowo wybudowanego placu zabaw nad jeziorem Długim. Projekt to kontynuacja działania:budowa ogólnodostępnej miejskiej przestrzeni rekreacji z placem zabaw i przestrzenią do aktywnosci fizycznej młodzieży i dorosłych nad jeziorem Długim. Zadanie miałoby obejmować:1. Zakup elementów siłowni z montażem i transportem, w tym między innymi:twister, wahadło, wioslarz, orbitrek,biegacz,elementy do wykonywania ćwiczeń typu podciaganie, elementy do wykonywania ćwiczeń typu wyciskanie. Elementy wyposażenia można kupic w etapach-w zależnosci od ilosci pieniedzy dostepnych w budżecie. 2.Urządzenie terenu (ścieżki, ławka, lampa). Zadanie powinno być zrealizowane w oparciu o istniejace elementy infrastruktury.
114 Zakup audiobooków do biblioteki miejskiej Pojezierze 5 000 Zakup 100 szt. audiobooków do bibliotek: nr 2 i nr 7. Lista tytułów powinna być ustalona w drodze konsultacji społecznych.
115 Naprawa chodnika przy Szkole Podstawowej nr 3 Pojezierze 75 000 Naprawa 90mb chodnika-wymiana nawierzchni (rozbiórka, ułożenie, materiał) - 75 000zł.
116 Plan zagospodarowania plaży przy ul. Bałtyckiej na osiedlu Gutkowo Gutkowo 100 000 Rewitalizacja terenu plaży, budowa zadaszenia, ławki, stoliki, miejsce na grilla i ognisko, boisko do piłki plażowej (z prawdziwego zdarzenia), budowa miejsca ekranów odgradzających plac od ulicy, miejsce zabaw dla dzieci, prawdziwe duze molo z wygrodzonym miejscem dla najmłodszych, huśtawki, miejsce do cumowania sprzetu wodnego.
118 Dokończenie drogi rowerowej ul. Hozjusza do Nowobałtyckiej i wymiana chodnika od seminarium w kierunku Nowobałtyckiej Redykajny 110 000 Zadanie jest następnym etapem realizacji projektu budowy drogi rowqerowej, chodnika i zatok autobusowych z 2009r. Wzdłuż ul. Kozjusza. Droga rowerowa kończy się aktualnie na ul. Hozjusza w okolicy domów przy wjeździe na ul. Żbiczą, brakuje ponad 200m do pasa drogowego przyszłej ul. Nowobałtyckiej i do okolic wjazdu do firm Termobud i Yakan należy poprowadzić tą drogę, wg tej samej technologii. Nowy chodnik kończy się w okolicy seminarium ul. Fiołkowa. Należy go przedłuzyć wymieniajac zniszczony chodnik w kierunku ul. Narcyzowej i dalej w kierunku Nowobałtyckiej.
119 Kontynuacja modernizacji chodnika przed szkołą podstawową nr 18 i biblioteką miejską - ul. Żytnia 71 w Olsztynie Dajtki 110 000 Kontynuacja modernizacji chodnika przed szkołą podstawową nr 18 i biblioteką miejską - ul. Żytnia 71 w Olsztynie etap II i III opracowanej w 2015 r. dokumentacji projektowej zawierającej: remont chodnika wzdłuż ul. Kłosowej, remont i budowa miejsc postojowych, 6 nowych miejsc i istniejących, remont chodnika od strony ul. Żytniej, budowa wjazdu do rady Osiedla i biblioteki miejskiej.
120 Objęcie placu zabaw monitoringiem i uzupełnień wyposażenia Podleśna 110 000 Monitoring placu zabaw przy ul. Zamenhofa i uzupełnienie wyposażenia placu w urządzenia dla dzieci. Priorytet-monitoring.
121 Siłownia pod chmurką dla małych i dużych-małe centrum rekreacji Gutkowo 50 000 W ramach projektu zakładane jest utworzenie małej osiedlowej siłowni pod chmurką. Planowane jest postawienie co najmniej czterech urządzeń do ćwiczeń dla dorosłych) oraz co najmniej trzech elementów dla dzieci. Ponadto należałoby uporządkować i przygotować teren do wypoczynku rodzinnego. Zadanie ma byc realizowane przy ul. Czarnieckiego (miedzy ul. Czarnieckiego, Rocha i Żurawią) na działce nr 53/71 w obrębie 141, na której obecnie znajduje się teren zielony. Siłownia miałaby być wkomponowana w istniejącą zieleń, między drzewami, co oznaczałoby małą ingerencję w teren. Teren zielony zostałby terenem zielonym.
122 Wymiana jezdni oraz chodnika przy ul. Promienistej w Olsztynie - etap I Kortowo 110 000 Zadanie polegające na zdjeciu popękanej, wybrakowanej i zbudowanej z róznych materiałów powierzchni jezdni oraz chodnika oraz położenie nowej z kostki betonowej.
123 Oświetlenie i doposażenie parku zdrowia na osiedlu Pieczewo przy ul. Świtycz-Widackiej - III etap Pieczewo 110 000 W celu utrzymania właściwego bezpieczeństwa w godzinach wieczornych, a tym samym zwiększenia atrakcyjności instniejącego "Parku Zdrowia", jako III etap przewiduje się wykonanie oświetlenia parkowego tj. około 8 szt. słupów oświetleniowych typu Rosa. Oświetlenie umożliwi korzystanie z "Parku Zdrowia" w okresie popołudniowym w okresie jesienno-wiosennym. Ponadto, doposażenie parku w zewnętrzny stół do szachów, stół do ping-ponga oraz stojak na rowery spowoduje zwiększenie zainteresowania młodzieży. W celu umożliwienia dojazdu samochodem do niniejszego parku, proponuje się wykonanie 24 miejsc parkingowych przy ul. Sikiryckiego w obrębie istniejącego "Parku Zdrowia".
124 Wymiana chodnika i naprawa nawierzchni jezdni Śródmieście 110 000 Olsztyn-Stare Miasto ul. Piastowska i Długosza od strony katedry.
125 Wymiana nawierzchni jezdni na całej długości ul. Piastowskiej oraz części chodnika nie objętej działkami prywatnych właścicieli Śródmieście 110 000 Pilna wymiana nawierzchni jezdni na całej długości ul. Piastowskiej, ponieważ nie remontowana i nie wymieniona od lat 50-tych XX wieku stwarza zagrożenie dla ruchu kołowego na części ul. Piastowskiej część chodników wymaga koniecznej wymiany, obecny stan powoduje częste urazy, kontuzje u pieszych.
128 Równy chodnik i ścieżka rowerowa przy ul. Janowicza i Flisa Jaroty 99 000 Wykonanie równego chodnika ze scieżką rowerową przez ul. Janowicza, łącząc tym samym ścieżkę rowerową i równy chodnik pomiedzy ulicami Witosa oraz Wilczyńskiego oraz przy ul. Flisa do skrzyżowania z ul. Piotrowskiego.
129 Organizacja zajęć szachowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych Grunwaldzkie 6 460 Organizacja zajęć szachowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach kółka szachowego istniejącego przy radzie osiedla Grunwaldzkiego. Do dalszego funkcjonowania brakuje sprzetu szachowego. Ten, który jest w posiadaniu kółka, jest już mocno zużyty i zdekompletowany. Wniosek jest o jego uzupełnienie.
130 Poprawa wizerunku ul. Białostockiej poprzez wymianę wymianę nawierzchni chodnika - etap II, III, IV (kontynuacja zadania z II edycji OBO) Mazurskie 110 000 Remont starego, zniszczonego chodnika i wymiana nawierzchni na kostkę betonową typu polbruk. Wymianie podlega cała konstrukcja chodnika wraz z podbudową, obrzeżami i krawężnikami drogowymi, po obu stronach ulicy, na pow. ok.. 750m2 - etap II, III i IV łącznie. Projekt techniczny został wykonany w ramach II edycji OBO.
134 Naprawa chodnika przy ul. Żeromskiego Wojska Polskiego 100 000 Dotyczy chodnika pomiedzy budynkami Jagiellońska nr 15 a Żeromskiego 43 (obręb 20 działka 9)) od południowej strony ul. Żeromskiego. Chodnik jest połamany, pełen dziur, bardziej przypomina tor przeszkód anizeli trakt pieszy. Niezbędna jest wymiana płyt chodnikowych, ścieków wód opadowych i części krawężników.
138 Zagospodarowanie podwórza przy ul. Kosciuszki 14, 14a Ketrzyńskiego 1a, 1b Kętrzyńskiego 100 000 Ciąg dalszy zadania, które wygrało Obo z roku 2013. Odwodnienie i zagospodarowanie podwórza zgodnie z istniejacą dokumentacją techniczną sporządzoną i sfinansowaną z OBO 2013. Częściowa wymiana gruntu.
139 Remont wewnętrznej drogi dojazdowej w kompleksie budynków ul. Okrzei 14, 14a-15, Kolejowej 6-9, Sienkiewicza 2, 2a, 4,6 Zatorze 110 000 Remont wewnętrznej drogi dojazdowej wraz z zagospodarowaniem terenu wzdłuz budynków ulic: Okrzei 24-14a-15, Kolejowej 6,7,8,9, Sienkiewicza 2, 2a, 4, 4a, 6. W ramach działania planuje się wykonanie odwodnienia terenu, zamkniecia wiaty śmietnikowej, przygotowanie miejsca na ustawienie pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i inne niezbędne prace.
140 Kocanki - nawierzchnia bitumiczna Redykajny 65 000 Wykonanie nawierzchni bitumicznej na odcinku ok.. 120m pomiędzy dwoma skrzyżowaniami ul. Kocanki z ul. Dziewanny. Ul. Kocanki jest jedyną drogą z osiedla która bezpośrednio łączy się z chodnikiem prowadzącym do ul. Hozjusza tj. do przystanku MPK, kościoła.
141 Remont chodników wraz z odwodnieniem na ul. Wańkowicza - Nagórki (przy Biedronce po jednej i drugiej stronie ulicy) - nry działek 106-29/1, 106-11/11, 106-11/10 Nagórki 80 000 Remont chodników wraz z odwodnieniem ul. Wańkowicza od przystanku przy Biedronce do skrzyżowania z ul. Orłowicza po jednej i drugiej stronie ulicy wg załączonej mapy. Wnioskodawca zastrzega sobie prawo do kontaktu w ramach organizacji zadania.
142 I festiwal/przegląd piosenki na "Nagórkach" Nagórki 30 000 W ramach przedsięwzięcia planuje się przeprowadzenie konkursu jednej piosenki dla róznej grupy wiekowej młodzieży oraz koncert zespołów połączony z festynem osiedlowy. Młodzież będzie mogła zap[rezentować zarówno własne utwory, jak i kowery. Mile widziane właczenie się MOK i placówek edukacyjnych z Nagórek. Wnioskodawca zastrzega sobie prawo do kontaktu w ramach organizacji zadania.
143 Bez progów i barier - olsztyńska planeta dostępna dla niewidomych Kościuszki 96 675 Projekt ma na celu stworzenie przyjzanego i profesjonalnego miejsca gdzie nie tylko młodzi ludzie ale i starsi, zdrowi oraz niepełnosprawni będą w stanie samodzielnie korzystać z zasobów biblioteki i internetu. Umożliwią to stanowiska komputerowe ze specjalistycznym oprogramowaniem powiększającym i udźwiękawiającym które pozwolą na swobodne korzystanie z komputera osobom z dysfunkcją wzroku. Ponadto stanowiska zostaną wyposażone w nowoczesny program który znacząco ułatwia korzystanie z komputera osobom starszym. Wyposażenie biblioteki w powiększalniki stacjonarne pozwoli na odczytywanie i powiększanie dokumentów oraz publikacji. Dodatkowo cały personel Planety 11 zostanie przeszkolony z obsługi osób niepełnosprawnych oraz sprzętu. Planujemy zakup książek mówionych w celu powiększenia zasobów biblioteki.
145 Uregulowanie łącznika, możliwość swobodnego dojścia pieszo z ul. Sucharskiego do ul. Andersa Generałów 110 000 Połączenie ulic Sucharskiego, Sosnkowskiego i Andersa celem umożliwienia szybszego, łatwiejszego dojścia do przystanku MPK (skomunikowanie części osiedla z tramwajem i komunikacją publiczną przy ul. Sikorskiego. Uregulowanie dojścia pomiedzy ulicami, poprawa chodników, schodów, budowa dobrego zjazdu dla wózków, rowerów.
146 Miejsca postojowe na Zaciszu przy ul. Złotej, poprawa dojścia do przystanku MPK Generałów 110 000 Budowa ekologicznych miejsc postojowych na niezagospodarowanym odcinku ul. Złotej (obecnie nawierzchnia gruntowa, utwardzona, pobocza niezagospodarowane), wykonanie dojścia do przystanku MPK od parkingu przy budynkach OTBS (obecnie zejście o nawierzchni gruntowej). Modernizacja dojścia do przystanku MPk konieczna ze względu na zagrodzenie schodów płotem. Miejsce postojowe wykonane jako ażurowe konstrukcje z tworzyw sztucznych, w nawierzchnię wsiana trawą, zabezpieczoną krawężnikiem. Takie rozwiązanie pozwoli zatrzymać wody opadowe na terenie parkingów. Konieczna poprawa utwardzenia ul. ZŁotej-zmiana z drogi gruntowej na drogę o nawierzchni ulepszonej, wyłożoną płytami drogowymi bądź ażurowymi. Zabezpieczenie przed unoszeniem się kurzu, strefa zamieszkania. Nasadzenie kompensacyjne drzew.
148 "Psi Park" - wybieg dla psów z torem agility Nagórki 109 165 Celem projektu jest stworzenie ciekawego miejsca przyjaznego wszystkim mieszkańcom, bez względu na to czy posiadają psy czy nie. Wybieg dla psów to bezpieczne i atrakcyjne miejsce stworzone w celu swobodnego i legalnego puszczania zwierzat bez kagańca i smyczy, wyposażone w automat do worków i kosze na odchody pupili. Usytuowanie inwestycji to gminny teren przylegajacy do ogródka "Jordanowskiego"przy ul. Barcza.
164 Wypożyczalnia rowerów elektrycznych przy Tartaku Raphaelsohnów w Parku Centralnym. Podgrodzie 100 000 Zakup rowerów elektrycznych i całoroczne utrzymanie wypożyczalni rowerów w Tartaku Raphaelsohnów w Parku Centralnym.
165 Wypożyczalnia rowerów elektrycznych przy CRS Ukiel. Dajtki 100 000 Zakup rowerów elektrycznych i całoroczne utrzymanie wypożyczalni rowerów elektrycznych (całoroczne) przy CRS Ukiel na ulicy Jeziornej.
166 Modernizacja placu zabaw przy ul. Wyspiańskiego Wojska Polskiego 110 000 Odnowienie części placu zabaw dla najmłodszych. Dostawienie nowych zabawek.
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 14°C
Pogodnie 24°C